שמולי: "הסטודנטים לא ינקטו אלימות, אל תאמינו לתקשורת"

יו"ר ההתאחדות הזים את הדיווחים בכלי תקשורת שונים שדייוחו כאילו בקרב הסטודנטים הזהירו את ראש הממשלה כי אם לא ייענה לדרישות מובילי המחאה נגד יוקר המחייה, ישטפו את ערי ישראל מהומות אלימות דוגמת אלו שבבריטניה: "קריאה לאלימות היא דבר שרחוק ממני שנות אור. חשוב לי להבהיר את זה"

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, הבהיר אחר הצהריים כי המחאה נגד יוקר המחייה, שהוא אחד ממוביליה, תישאר בעלת אופי לא אלים כפי שהייתה מלכתחילה - ולא תשנה את פניה לאלימה, דוגמת המהומות המשתוללות ברחובות לונדון. את מסיבת העיתונאים שבה דיבר שמולי העברנו בשידור חי בערוץ החדשות באינטרנט.

"רציתי להתייחס לאמירות שיצאו כביכול מטעם התאחדות הסטודנטים, בדבר קריאה לאלימות או מה שיכול להתפרש כקריאת קרב לאלימות", אמר שמולי - בהתייחסו לפרסומים בנושא בכלי תקשורת שונים בארץ. "אני אומר בצורה חד משמעית ורוצה להיות ברור מאוד בנושא הזה: הסטודנטים שאני מוביל אותם לעולם לא ינקטו איזשהו אקט אלים נגד המדינה. המאבק שלנו מונע מתוך אהבה למדינה ומתוך רצון שלנו לחיות פה לאורך זמן", הוא הסביר.

בהמשך, הדגיש שמולי כי המאבק ברחובות ערים ישראל אינו בעל אופי פוליטי אלא חברתי בלבד: "פתרון אמיתי יבוא אם הממשלה. אני העם של ראש הממשלה וכמוני גם כל הארגונים החברתיים פה. כל התרסה וכל אמירה שעלולה להתפרש כקריאה לאלימות - אם אתם רואים בכזו שהיא מטעם הסטודנטים, אני קורא - בעיקר לכלי התקשורת - לחשוב פעמיים. הרבה כתבי חינוך שאנו מכירים לא מהיום יודעים שקריאה לאלימות היא דבר שרחוק ממני שנות אור. חשוב לי להבהיר את זה".

על הצעדים בהמשך, אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים: "אנו חותרים להידברות עם ראש הממשלה ועם הצוות. יש לי המון ביקורת על האופן שבו הוקמה הוועדה, שזו 'סופר ועדה'. אני מכבד את הבחירה של ראש הממשלה ואנו נלך להידברות, אבל היא חייבת להיות כנה ואמיתית. עד עכשיו זה לא מה שמשדרים לנו מכיוונה של הממשלה. זה בא לידי ביטוי גם בחוק הוד"לים, גם בגודל הוועדה ובאמינות של המנדט שלה, וגם בהתכנסות הבוקר של מועצת מינהל מקרקעי ישראל שהחליטה לאשר דברים שנמצאים במחלוקת בינינו לבין הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת