מפכ"ל המשטרה: נפעל בסובלנות וברגישות כלפי משתתפי המחאות

על רקע גל המחאה החברתית הצובר תאוצה ברחבי הארץ, הנחה מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו את השוטרים "לגלות רגישות וסובלנות כלפי המפגינים". בפינוי שבוצע בשכונת התקווה בלילה נעצרה צעירה בחשד לתקיפת שוטר והפרת סדר

המשטרה נערכת לטיפול במשתתפי המחאות: מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו הנחה היום את מפקדי מחוזות המשטרה, במסגרת הערכת המצב השבועית, "לגלות רגישות וסובלנות כלפי המפגינים המשתתפים במחאות השונות".

המפכ"ל הדגיש בדבריו היום, לפי הודעת המשטרה, כי "על מפקדים ושוטרים לגלות איפוק וריסון כלפי המפגינים ולאפשר כל ביטוי של מחאה לגיטימית ובלבד שפעולות המחאה אינן פוגעות בחוק, בסדרי השלטון, בשגרת החיים ובסדר הציבורי".

המפכ"ל דנינו הוסיף: "כלפי כל ניסיון מצד גורמים קיצוניים, לנצל את המאבק החברתי כדי לעבור על החוק, לנהוג באלימות, לחסום צירי תנועה, לפגוע בעובדי ציבור וברכוש תתבצענה פעולות אכיפה מיידיות, נחושות ובלתי מתפשרות".

 במאהל פינוי מאהל המחאה הלילה נעצרה צעירה

שוטרי משטרת תל אביב פינו אמש את מאהל המחאה שהוקם בשכונת התקווה בעיר. במהלך הפינוי נעצרה אחת הפעילות, צעירה בשם קרן סלמן, שתובא בשעה הקרובה לדיון בהארכת מעצרה.

סלמן חשודה בתקיפת שוטר והפרעה לסדר הציבורי. עורך דינה ברק כהן, טוען כי הצעירה "עמדה בצד הדרך וביצעה מחאה לגיטימית כאשר חמש שוטרות זינקו עליה, ומסביב 40 שוטרי יס"מ אבטחו". "המשטרה חייבת לאפשר את המחאה הזו", הוסיף עו"ד כהן. גם המאהל שהקימו הפעילים בגינת לוינסקי בדרום תל אביב פונה במהלך הלילה.

בנוסף, הבוקר החליט שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב דניה קרת-מאיר, לבטל את תנאי השחרור המגבילים של שלושת פעילי המחאה שנעצרו בהפגנה בתל אביב במוצאי שבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת