נקבע מוות מוחי לילדה שטבעה בכנרת

במשך ארבעה ימים נאבקו הרופאים בבית החולים "העמק" בעפולה על חייה של הילדה בת ה-6 שנמשתה מהמים לאחר שטבעה בחוף עין גב בכנרת ביום שישי האחרון. היום הם נאלצו להרים ידיים ולקבוע כי היא במצב של מוות מוחי, לאחר שמצבה הידרדר

שלושה ילדים טבעו במהלך סוף השבוע האחרון, ואושפזו בבתי החולים ברחבי הארץ. היום תם מאבקה של הילדה בת ה-6 שטבעה ביום שישי האחרון בחוף עין גב, לאחר שרופאי בית החולים "העמק" בעפולה קבעו כי היא נמצאת במצב של מוות מוחי, ממנו לא ניתן להתאושש.

האירוע התרחש בבוקר יום שישי בחוף הכנרת. אזרחים ששהו במים משו את הילדה בת ה-6 ממי הכנרת כשהיא ללא הכרה. ממד"א נמסר אז כי היא פונתה במצב קשה תוך כדי החייאה לבית החולים פוריה בטבריה. לאחר שמצבה התייצב, היא הועברה לטיפול במחלקת הילדים בבית החולים "העמק" בעפולה.

דובר מד"א זכי הלר סיפר לחדשות 2 באינטרנט על האירוע ביום שישי: "קיבלנו קריאה על ילדה בת שש שנמשתה מהמים לאחר שטבעה בחוף בכפר הנופש עין גב. אנשים שהיו על החוף החלו לבצע פעולות החייאה. כשהגיעה ניידת טיפול נמרץ נמצאה הילדה ללא דופק וללא נשימה. הפראמדיקים ביצעו בה פעולות החייאה בחוף ופינו אותה לבית החולים פוריה שהם היא מטופלת כשהיא במצב קשה".

הלר הוסיף וקרא לציבור להגיע לתחנות מד"א ולעבור קורסי החייאה. "הרגעים הראשונים הם קריטיים. גם במקרה הזה מי שביצע את ההחייאה הראשונית הם האזרחים שבחוף ובכך ניתן הסיכוי להציל את חייה".

הילד בן ה-5 וחצי שטבע ביום שבת בבריכת מלון "קראון פלאזה" בים המלח, יצא מכלל סכנה. במהלך הימים האחרונים טופל הילד ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. מדוברות בית החולים נמסר כי מצבו השתפר, הוא התעורר, נושם בכוחות עצמו ומתקשר עם סביבתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת