עובדי תדיראן מתבצרים במפעל בפ"ת

75 מתוך 110 העובדים של מפעל "תדיראן טלקום" בפתח תקווה ניצבים בסכנת פיטורים. העובדים, אשר מוחים על גל הפיטורים ועל הכוונה לקצץ בשכרם של העובדים הנותרים, התבצרו במפעל והודיעו כי לא יצאו ולא יאפשרו לאיש להיכנס עד שיובטח להם כי לא יפוטרו

עובדי מפעל "תדיראן טלקום" בפ"ת פתחו היום בצעדי מחאה חריפים עקב בקשה שהגיש המפרק הזמני של המפעל, רו"ח בועז גזית, לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, לפטר 75 עובדים מתוך כ- 110 ולהפחית יותר מ- 30% משכרם של העובדים הנותרים. העובדים סגרו את שערי המפעל ואינם מאפשרים כניסה ויציאה.

עד לחודש יוני 2010 היה המפעל בבעלותה של "אפריקה ישראל". החברה החליטה להפסיק את פעילותה במפעל, והעובדים רכשו 38% מהמניות, תמורתם שילמו כשלושה מליון דולר. העובדים מימנו את העסקה מכספי הפיצויים שלהם ומהפחתה של חלק מהשכר. יתר המניות הועברו לאנשי העסקים אבי שקד ומשה כהן. אולם בחודש דצמבר הודיע משה כהן כי לא יוכל לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות והמפעל נקלע לקשיים כספיים. המניות של כהן הועברו לעובדים וכיום הם בעלים של 60% מהמפעל.

אתמול נפגשו נציגי העובדים עם המפרק והודיעו שיהיו מוכנים לוותר על חודש משכרם, ולקבל את השכר לאחר שהמפעל יימכר. כל זאת ובלבד שלא יפוטרו. אולם היום, כאמור, הגיש המפרק את הבקשה לפטר 75 מהם ולקצץ בשכר הנותרים.

יו"ר ועד העובדים, מוטי לייבוביץ, אמר היום כי "מדובר בקבוצת עובדים שהשקיעו את כל חייהם רק כדי שיהיה להם מקום פרנסה. לא נוכל להרשות לאף מפרק לקבל החלטה שתביא אותנו ללשכות התעסוקה", אמר לייבוביץ והוסיף "אנחנו לא נאפשר לדבר הזה לקרות".

דובר ההסתדרות אייל מלמה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "העובדים מוכנים לעבוד חודש שלם ללא תשלום", והוסיף כי "העובדים מאיימים להתבצר במפעל ולהחזיק את כלל עובדי החברה בתוכו עד אשר יובטח להם כי לא יפוטרו", דברי מלמה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק