אמו של אלעד ז"ל בעצרת לזכרו: "לא התכוונת ללכת ולא לחזור, היו לך עוד מיליון תכניות"

אלפי בני נוער, ראש הממשלה ושר החינוך השתתפו בעצרת לזכר אלעד ריבן ז"ל, הנער בן ה-16 שהתנדב לחלץ את הצוערים מהאוטובוס – ונספה. "אלעד עלה לשמיים כגיבור ומן השמיים יטוסו טייסי טייסת אלעד להציל נפשות", אמר נתניהו. אמו דיברה לראשונה והדגישה: "לא צריך למות בשביל המדינה, אפשר לחיות למענה"

זוכרים את אלעד: עצרת זיכרון מיוחדת נערכה במרכז הקונגרסים בחיפה, במלאת 30 יום למותו של אלעד ריבן ז"ל, הנער בן ה-16 שהתנדב לשירותי הכבאות, הצטרף לכוחות הכיבוי בניסיון להשתלט על שריפת הענק בכרמל - ונספה באסון.

בעצרת השתתפו יותר מ-2,000 בני נוער, חברים וקרובי משפחה, ונכחו בה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך גדעון סער. את הטקס העברנו בשידור חי, כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"אלעדי", פנתה צביה ריבן לבנה ז"ל, "לא התכוונת ללכת ולא לחזור, היו לך עוד מיליון תכניות. לא צריך למות בשביל המדינה, אפשר לחיות למענה. בכל אחד מכם יש אלעד, תנו לתכונות האלה ביטוי".

אחריה דיבר ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אמיל וצביה, אנחנו בוכים איתכם", ציין. "לדאבון לבנו, האש הנוראה קיפדה את פתיל חייו הקצרים העם כולו דואב עמכם, על אובדן בנכם יחידכם, ילד נפלא ויקר".

השאיר צוואה של מסירות

"אנחנו מצדיעים לכם ולבן המופלא שגידלתם. לא תמיד אפשר לומר על צעיר שנקטף אחרי 16 שנה שהוא מותיר לנו צוואה, אבל אפשר להגיד במקרה של אלעד, צוואה של מסירות אין קץ לעם ולמדינה, צוואה של טוהר לב ושל גבורה פשוטה כמשמעה.

"אלעד עלה לשמיים כגיבור ומן השמיים יטוסו טייסי טייסת אלעד להציל נפשות כפי שעשה אלעד ובכך מסר את חייו, מעשיו גבורתו וזכרו של אלעד חקוקים באותיות של אש בספר דברי הימים של מדינתנו, יהי זכרו ברוך".

גם שר החינוך ביקש להנציח את זכרו של המתנדב, בן יחיד להוריו. "באנו לכאן לזכור את הנער אלעד ריבן, להעלות על נס את אישיותו, לפרוע חוב של כבוד", הדגיש סער. "אלעד היה נער רגיש ובוגר, חכם וצנוע. נכון תמיד לעזור. הרוח שפיעמה באלעד היא רוח ההתנדבות, רוח שמבטאת אכפתיות.

"הוא הציב מופת שאותו יזכרו ועליו יחנכו. אנחנו שומעים קינות על הנוער שלנו, שבעיניי הם דיבה. הנוער שלנו מוכן לאתגרים, הנוער הזה אינו פחות טוב מהדורות הקודמים, נהפוך הוא. אלעד ריבן חי חיים קצרים, בטרם הספיק להגשים את חלומותיו אבל כל העם יזכור את שמו בהערצה".

האימון האחרון של אלעד

אלעד התנדב לשירותי הכבאות במסגרת פרויקט "מחויבות אישית" בבית הספר הריאלי לחיפה בו למד. במסגרת פעילותו ההתנדבותית בתחנת כיבוי האש שבכרמל השתתף אלעד באימונים רבים, כשהאחרון שביצע צולם. "אנחנו באימון קיץ לקראת העונה הכי עמוסה בשנה", אומרים אלעד וחבריו בסרטון.

בקטע הווידאו, שהפך לאחת המזכרות האחרונות מהנער האמיץ, נראים הוא וחבריו נחושים מאוד לצד הכבאים הותיקים ומשתמשים במיומנות בציוד הכיבוי. "אנחנו אולי מחויבים לעשות רק 60 שעות, אבל ממשיכי כמה שיותר ונהנים מכל רגע", אומרים אלעד וחבריו המתנדבים.

האסון בכרמל - סיקור מיוחד:

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חופית חייט: "דני ישמור על אלה"

אלפים הביאו את תנ"צ אהובה תומר למנוחת עולמים

האש הכריעה את אהובה תומר

האש בערה במשך 4 ימים - אך כלא דמון לא ניזוק

44 הרוגים באסון הכרמל

אחרי 4 ימים: העופות שבים לחי-בר

התקשורת הערבית לועגת לישראל: מה תעשו במלחמה?

התמונות האחרונות של צוערי השב"ס

הצלם שהציל 3 אנשי שב"ס מהאש חוזר לזירת האסון