תיעוד מיוחד: גולשים בסערה על גלים בגובה 12 מ'

יש כאלה שמזג האוויר הסוער היה דווקא בשורה טובה עבורם. גולשי העפיפונים רצים לים בכל פעם שיש רוחות עזות וגלים גבוהים. הגולשים הוותיקים לא זוכרים סופה כזאת בארץ, אבל אתמול הם מילאו בהמוניהם את הים הסוער. כך זה נראה

הסערה המושלמת: גלשני העפיפון, "קייט-סרפינג", הם קומץ ישראלים שדווקא חיכו הרבה זמן לסערה כמו זו שהתחוללה בימים האחרונים. בימים כאלה הם תופסים את הגלשן והמצנח ומנסים להשתמש בגלי הענק וברוחות החזקות כדי להתעופף מגל לגל.

"ברור שיוצאים לגלוש", אומר עמית ענבר, ראש בית ספר לגלישה ומאמנו של האלוף האולימפי גל פרידמן, "תנאים כאלה יש אולי פעם בשנה", הוא מוסיף. בסופה האחרונה יצאו בעיקר גולשים בחופים הדרומיים והמרכזיים. אור, גולש ממועדון "פרי-גל" בקיסריה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי התנאים בחופים הצפוניים, דוגמת קיסריה, היו פשוט קשים מדי. "היה פה פשוט בלאגן", הוא משחזר.

"גלשתי בהרבה מדינות וזו אחת הסערות החזקות ביותר שגלשתי בהן", סיפר הגולש אסף גונן לחדשות 2 באינטרנט. "פעם בשנה יש יומיים עם רוח חזקה במיוחד, אבל השנה זה היה קצת יותר חזק מאי פעם", הוסיף גונן. "אולי נתקלתי במשהו דומה לפני חמש שנים בארצות הברית, אבל מאז לא רכבתי על כזאת רוח".

כמובן שהגלישה בתנאים כאלה היא מסוכנת ורק הגולשים המנוסים ביותר יוצאים לים. "אם הרוח הייתה חלשה ב-10 קשרים (18.5 קמ"ש), היה זה מזג אוויר מושלם לגלישה", מספר גונן, "אבל ברוח הזאת הגלישה מאוד מאתגרת", הוא מסביר. "אפילו שהגלים היו גבוהים, הם לא היו מסוכנים", אומר גונן, "לפעמים הזרימה של הגלים לא מסודרת וזה הרבה יותר מסוכן מגלים גבוהים".

 רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק