שכנה של בת ה-7 שנפלה אל מותה: "מרגיש אומלל - נותר רק לבכות"

שכניה של המשפחה בנתניה שאיבדה אמש את בתם בת ה-7 שנפלה אל מותה מהקומה השביעית לא מצליחים לעכל את האסון. "זה היה מחזה נוראי", נזכר אחד מהם במראה הקשה. "אתה כל כך רוצה לעזור ופשוט אין לך איך. מה עוד אני יכול לעשות? התמונה הזאת לא תצא לי מהראש עוד הרבה זמן", הוא מוסיף. המשטרה לא תפתח בחקירה בחשד לרשלנות

בנתניה עדיין לא מעכלים את הטרגדיה הקשה שהכתה אתמול ברחוב ששת הימים בעיר, כשאמיליה אליעזוב בת ה-7 נפלה אל מותה מהקומה השביעית בבניין שבו היא מתגוררת.

"זה היה פשוט מראה נוראי", שחזר נאור, אחד משכניה של המשפחה, את המראה הקשה בשיחה עם כתב העיתון ידיעות אחרונות. "היא הייתה ילדה כל כך קטנה שאני מכיר פה מהסביבה", הוסיף השכן.

"כולם מכירים פה את כולם", סיפר נאור והוסיף: "אתה כל כך רוצה לעזור ופשוט אין לך איך ואתה מרגיש אומלל ונשאר לך רק לבכות. באמת, מה עוד אני יכול לעשות? התמונה הזאת לא תצא לי מהראש עוד הרבה זמן".

גם כוחות ההצלה שהגיעו למקום דיווחו על ההלם, הבלבול והצער ששרר במקום. "זה מקרה קשה מאוד", סיפר אחד מהם. "הילדים היו מאוד מבולבלים והאם הייתה פשוט הרוסה", הוסיף.

הסיבה לנפילה - חבלי כביסה

מחקירה ראשונית של האירוע עולה, כי אמיליה הושארה בבית לבדה ביחד עם שלושה אחים קטנים, בני שנתיים, 4, ו-6. הילדה תלתה כביסה וככל הנראה איבדה שיווי משקל, מעדה - ונפלה אל מותה. הילדה נפלה אל החצר האחורית שהייתה מרוצפת באספלט קשה, עליו התרסקה.

צוות מד"א שרון שחש למקום ניסה לבצע בה פעולות החייאה. למרבה הצער הפעולות לא צלחו והצוות נאלץ לקבוע את מותה.

אביהם של הילדים היה באותו הזמן בעבודתו והאם השאירה את הילדים לבד ויצאה לסידורים. כשהגיעה האם לזירת האירוע פרצה בזעקות שבר. מאוחר יותר הוזעק האב מעבודתו. במשטרה החליטו לא לפתוח בהליך פלילי נגד ההורים והמשך הטיפול במשפחה הועבר למחלקת הרווחה בעיריית נתניה. מפקד משטרת נתניה, נצ"מ עמיחי אשד, אמר אמש כי "מדובר בטרגדיה איומה. אין חשד לרשלנות נגד האם".

כך ניתן למנוע תאונות דומות

"מותה של הילדה בת ה-7 היה יכול להימנע לו היו סורגים בחלונות או מגבילי פתיחת חלון", הסבירה אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון "בטרם" בשיחה עם ידיעות אחרונות. סילבינגר הוסיפה כי ניתן למנוע היפגעות ילדים במקרים דומים באמצעות מודעות, השגחה ואמצעי מיגון.

כדי למנוע אסונות כאלה, לדבריה, יש לנקוט בצעדים הבאים: להתקין סורגים או להשתמש באביזרים שמגבילים את פתיחת החלונות ל-10 ס"מ, להרחיק רהיטים כגון מיטות ושידות מהחלונות, לא לאפשר לילדים לשחק על אדן החלון, לא לאפשר לילדים לשחק במרפסת ועל גגות עם מעקות ללא השגחת מבוגר ולשים לב כי רשתות נגד חרקים אינן מגינות בפני נפילות.

סילבינגר אף מציינת כי לאחרונה יזם ארגון "בטרם" הצעת חוק שקובעת כי לא ניתן יהיה להשאיר ילד מתחת לגיל 10 ללא השגחת מבוגר. החוק הנוכחי קובע כי ילד בגיל 6 ומעלה יכול להישאר בביתו ללא השגחה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק