הנער ששאף גז עם בני דודיו שמתו - במצב נפשי קשה

בני משפחתם של הצעירים שמתו משאיפת בלון גז בסוף השבוע עדיין מתקשים להאמין ומחפשים תשובות. "החיבור הזה בין צחוק למוות הוא פשוט אבסורד", אמרה דודתו של אבישי ז"ל. "היה אפשר למנוע את המוות הזה"

שתי אחיות קברו היום שני בנים לאחר הטרגדיה שהובילה למותם של בני-הדודים עומר צור ואבישי קרומק - שנמצאו ללא רוח חיים לאחר שאיפת גז צחוק בכמות גבוהה. "אתה מרגיש כאילו שהעולם התהפך, אתה בהלם ומלא סימני שאלה", אמרה רונית רטנר קלומק, דודתו של אבישי ז"ל.

את הרגע שבו קיבלה את ההוגעה על האסון המשפחתי תיארה הדודה זמן קצר לאחר הלוויה. "לי נודע בטלפון אחד בשבת בבוקר, ומאותו רגע אנחנו מתגלגלים בכל הסיפור ההזוי הזה. אנו יודעים שהמוות לובש צורות שונות אבל החיבור הזה בין הצחוק למוות הוא אבסורד בצורה נוראית והוא כל כך סתמי שחבל. אולי בנסיבות אחרות הוא יכול היה להימנע".

לבקשת המשפחות, לוויות הבנים לא צולמו ותמונתם לא תפורסם. מצבו של בן הדוד השלישי מוסיף להיות קשה מבחינה נפשית והוא עדיין מטופל בבית החולים קפלן ברחובות בלווי פסיכולוגים ועובדים סוציאלים. בדיקות הדם הוכיחו שגם הוא שאף את גז הצחוק שהוביל למותם של שני קרובי משפחתו.

בבית הספר מתקשים לעכל את האסון

מנהל בית הספר בו למדו השניים, אריה ברנע, סיפר אמש כי לפני כשנתיים אירע בבית הספר מקרה בו ניסו תלמידים לגנוב גז מזגנים אך הם נתפסו והושעו. ברנע אמר כי בבית הספר מודעים היטב לניסיונות תלמידים להשתמש בחומרים המסוכנים ועושים הכול כדי לחנך תלמידים ליהנות ללא שימוש באלכוהול ובסמים.

"המורים פשוט ישבו ובכו", סיפר ברנע לחדשות 2 באינטרנט. "עומר שסיים את לימודיו בשנה שעברה היה חבר של כל העולם, אתה לא תצליח למצוא אדם שלא היה קשור אליו. מדובר בבחור בעל כושר מנהיגות שעמד לפני שירות ביחידה מובחרת". גם אבישי, לדברי המנהל, בלט מאוד במוסד. "הוא היה מאוד אהוד", הדגיש ברנע.

בית הספר כינס ישיבה מיוחדת בעקבות המקרה ומחר, על פי התכנון, יתכנסו במקום התלמידים על מנת לחלוק את רגשותיהם ולדון באסון. "העיקר אינו הזבנג אחרי אירוע קשה וגם לא המניעה", מדגיש ברנע, העיקר הוא חינוך לטווח ארוך, בניית האישיות כדי שהצעירים יצטרכו לברוח לחומרים כדי להתמודד עם קשיי היום. החשוב הוא הקניית החינוך לטווח ארוך ולא בדיעבד לאחר מקרים קשים כאלו".

נמצאו ללא סימני חיים לצד הבלון

סמוך לשעה 03:00 בלילה שבין שישי לשבת הוזעקו צוותי משטרה ומד"א לכיש לפרדס במושב אורות, הסמוך לקריית מלאכי. הם איתרו את עומר ואבישי, תושבי המושבים ניר בנים ואורות, ללא סימני חיים ברכב כשלצדם בלון ובו, על פי החשד, גז צחוק. קרוב משפחה נוסף של השניים שהיה עמם, אך לא נפגע, עוכב לחקירה.

הפרמדיקים ניסו לבצע פעולות החייאה בשניים, אך ללא הצלחה. מותם נקבע במקום. כוחות משטרה, בפיקודו של סגן ניצב ירדן קלנדרוב, שהגיעו לזירה החלו בחקירת האירוע ובדיקת נסיבות המקרה."מדובר במעשה טיפשי של בני נוער ממשפחות טובות שאיבדו את חייהם על שטות", הבהירו במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק