חדש בדיזנגוף סנטר: הפרדה בין גברים לנשים

מחזה יוצא דופן ציפה אתמול לבאי מרכז הקניות דיזנגוף סנטר במרכז תל אביב. המאבטחים בכניסה הודיעו לציבור הקונים שחיכו בתור: "נשים שמאלה, גברים ימינה". המטרה הייתה אולי "לייעל" את המעבר בכניסה, אבל התוצאה הייתה לא נעימה לרבים מהקונים. אחד המאבטחים אף ניסה למנוע מכתב חדשות 2 לצלם את האירוע. כך זה נראה

הפרדה בין נשים לגברים היא דבר שאנו רואים בדרך כלל במקומות כמו מאה שערים או בני ברק. המקום האחרון, כנראה, שבו היינו מצפים להפרדה מהסוג הזה - הוא דיזנגוף סנטר בתל אביב.

המאבטחים בשער 7 של מרכז הקניות התל אביבי החליטו כנראה על דעת עצמם "לייעל" את הכניסה למקום בשעות הלחץ של יום שישי בצהריים, והודיעו לציבור הקונים שהמתין אתמול בכניסה: "נשים שמאלה וגברים ימינה". כדאי לציין כי בתור של הנשים לא הייתה מאבטחת, כדי אולי לשמור על צנעת הפרט של הנשים, אלא מאבטח גבר - בדיוק כמו ב"תור של הגברים".

"אסור לצלם, הבנת?"

השומרים בכניסה אף הגדילו וקראו לממונה עליהם כדי לסלק מהמקום את כתב חדשות 2 שצילם את המחזה הביזארי. "אסור לצלם, הבנת?", אמר המאבטח, "תתקשר למוקד אם אתה רוצה לצלם, יש לך אישור, תראה לי תעודה" - וכל זה כשברקע ממשיך השומר בכניסה בשלו: "כל הבנות אליי בבקשה".

מדיזינגוף סנטר נמסר בתגובה: "בשל לחץ גדול בימי שישי בכניסות לקניון, ההנהלה הציבה בשער 7 שני שומרים לצורך הבדיקה הביטחונית שעורך הקניון לכל מבקר. המאבטחים ביקשו למי שאין תיקים לצד אחד ולמי שיש תיקים לצד שני על מנת להקל על העומס, כך נוצר שנשים עברו לצד אחד וגברים לצד אחר, יודגש כי אף אחד לא אמר: "נשים שמאלה וגברים ימינה"".