אל-על מבטלת טיסות לאיסטנבול

ייתכן כי אזהרת המסע שפרסם המטה ללוחמה בטרור נותנת כבר את אותותיה. חברת התעופה אל-על הודיעה היום כי תקפיא עד להודעה חדשה את הקו החדש מישראל לאיסטנבול שהיה אמור להיפתח החודש. בנוסף, ישראלים רבים שהיו אמורים להמריא לטורקיה היום החליטו להישאר בארץ ולא להסתכן. צפו בדיווח מנתב"ג

זה היה רק עניין של זמן: חברת התעופה הלאומית "אל-על" הודיעה הערב כי תקפיא את טיסותיה לאיסטנבול בקו חדש שהיה אמור להתחיל לפעול בסוף החודש.

הקו החדש שמטרתו לתת מענה לישראלים הרבים שיוצאים לנפוש באתרים שונים בטורקיה, היה אמור להיות שיתוף פעולה של חברת "אל-על" ו"אטלס ג'ט". מ"אל-על" נמסר כי אין עד כה הערכה למועד בו יתחדשו הטיסות, אך הם "מקווים שבעתיד הקרוב תתחדש הפעילות בקו".

נוסעים רבים שהגיעו היום לנמל התעופה החליטו לחזור על עקבותיהם וביטלו את הטיסה לטורקיה ברגע האחרון. התגברות הדיווחים על המתיחות הגוברת בין אנקרה לירושלים בעקבות העימות האלים בין צה"ל והמפגינים הפרו-פלסטינים בלב ים, גרמו להם לא להמתין לאזהרת המסע שפרסם המטה ללוחמה בטרור.

אחת הנוסעות אף החליטה לבטל את הטיסה ולא לעלות למטוס - שניות לפני שהמטוס יצא מנמל התעופה. "שמענו רק עכשיו בטלוויזיה, לא ידענו מה קורה קודם", אמרה לחדשות 2 באינטרנט. "אז נישאר בנופש בארץ".

נוסעים אחרים שקרובי משפחתם גרים בטורקיה הביעו חשש גדול יותר מהמצב. אחת הנוסעות התקשתה לדבר מרוב דאגה. "אני לא יודעת מה המצב שם, יש לי ילדים שם ואני מרגישה שקשה לי".

החלטתם לבטל את נסיעתכם? אתם זכאים לקבל את כספכם בחזרה

על פי המקובל בחברות הנסיעות, אנשים שכבר הזמינו טיסה לטורקיה ורוצים לבטל את נסיעתם זכאים לקבל את כספם בחזרה. הבעיה היא עם אנשים שנמצאים כעת בטורקיה ורוצים להקדים את חזרתם לארץ. במקרה כזה, הדבר תלוי בביטול של נוסעים אחרים בגלל שהמקומות על המטוס מוגבלים. בינתיים ממליצים במשרד התיירות למטיילים בטורקיה להישאר בקרבת המלון ולא להסתובב במקומות הומי אדם עד יעבור זעם.

במטה ללוחמה בטרור ממליצים כעת לישראלים העומדים לצאת לטורקיה לדחות את נסיעתם "עד להתבהרות המצב". בנוסף, קוראים במטה לאלה השוהים במדינה להישאר באתרי מגוריהם, להימנע משהייה במרכזי הערים ובאתרי הפגנות ולעקוב אחר ההתפתחויות בשל חשש להחמרת המצב. 

"בשלב זה מתקיימות הפגנות שקטות יחסית סביב נציגויות ישראל באיסטנבול ובאנקרה כאשר המשטרה הטורקית מקיימת שליטה במצב", נכתב בהודעה. "מציאות רגישה זו עלולה להתפתח להתפרצויות אלימות נגד ישראלים".

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות