חברות מהסרטים: נתנה לחברתה כליה

בין המסדרונות של חדרי הניתוח בבית החולים בילינסון בפתח תקווה אפשר היה ללמוד השבוע מה זאת חברות. במחלקה הוצבו זו לצד זו שתי מיטות, שעליהן שכבו שתי חברות – אורית שזקוקה בדחיפות להשתלת כליה, ואיריס, החברה הכי טובה שלה, שהבינה שמצבה של אורית הולך ומתדרדר והציעה לה את אחת הכליות שלה

אורית מיכאלי ואיריס גל חברות כבר עשרים שנה אך השבוע החברות ביניהן קפצה מדרגה. לפני 13 שנה אצל אורית סבלה מבצקת ברגליים וכשעשו לה ביופסיה גילו שהיא סובלת ממחלה אוטואימונית בה הגוף תוקף את עצמו.

הכליה של אורית נפגעת קשה מן המחלה. הדיאליזות שעשתה במשך כמה שנים כבר לא עזרו והכליה שלה הפסיקה לתפקד. זה היה ברור שאורית חייבת תרומת כליה.

איריס חברתה האמיצה ניגשה לזוהר -בעלה של אורית וסיפרה לו שמצאה תורם מתאים. "הוא חיבק אותי ושאל מי?" מספרת איריס שעדכנה אותו כי היא התורמת שתציל את המצב. "ומה יקרה אם תריבו?" שאל אותה זוהר בתגובה, ואיריס ענתה "אל תדאג אני לא אבקש אותה חזרה".

השבוע התאשפזו שתי החברות בבית החולים בילינסון בכדי שאיריס תוכל לתת לאורית את הכליה שלה ואת הסיכוי לחיים. צפו במסע האמיץ של שתי הנשים שלא יודעות גבול לחברות טובה מהו.