בימ"ש פסק לטובת צעיר שהגיש תביעה נגד כניסה חינם לנשים במסיבה

מארגן מסיבות שהבטיח כניסה חינם לנשים למסיבה שארגן, ייאלץ לשלם פיצויים בסך 1,500 שקלים לצעיר שתבע אותו. בפסק דין תקדימי קבע השופט: על אותו מוצר צריכים גברים ונשים לשלם את אותו המחיר

פסק דין תקדימי נגד כניסה חינם לנשים (חדשות 2)

צעיר הגיש תביעה נגד מי שערך מסיבה והותיר כניסה חינם רק לבנות. התובע, איתאל גבעון שקיבל בדואר האלקטרוני הזמנה למסיבה תחת הכותרת: "בנות חינם וסושי גם" טוען: זו אפליה. שופט בית משפט לתביעות קטנות בירושלים קבע בפסק דין תקדימי לטובת גבעון - וזיכה אותו בפיצוי של 1,500 שקלים.

על פי פרסום בעיתון ישראל היום, ההזמנה למסיבה שנשלחה התירה כניסה חינם לנשים עד לשעה 23:15 בלילה. ההזמנה נשלחה על-ידי ארז תימור, מנהל מסיבות, שטען להגנתו בפני בית השופט כי הוא אינו מתפרנס מארגון מסיבות וכי הוא מארגן מסיבות בעיקר לחברים קרובים, ללא מטרות רווח. לטענת תימור, הוא נוהג להעניק הטבות למכריו בכדי לעודד אותם להגיע למסיבותיו. עוד טוען מארגן המסיבה שמפרגן למין הנשי כי זו מעשיו נחשבים דווקא בגדר אפליה מתקנת.

השופט אברהם טננבוים, פסק כאמור, לטובת התובע וקבע כי לא ניתן לקבל את טענותיו של ארז תימור בדבר העדפה מתקנת. לטענת השופט טננבוים, מעשיו של תימור דווקא מאששים את התפיסה הקיימת בחברה, לפיה גברים הם המפרנסים ואלו שצריכים להזמין את הנשים על חשבונם. "הכלל פשוט: על אותו מוצר צריכים גבר ואישה לשלם מחיר זהה", פסק השופט.