פ"ת: אוטובוס סטה בשוגג ממסלולו ונכנס לתוך חצר בית

נהגת אוטובוס של חברת "קווים" איבדה על השליטה על האוטובוס בו נהגה, סטתה מנתיבה, עברה דרך הגדר וסיימה בתוך קיר בחצר של בית פרטי בפתח תקווה. למרבה המזל, לא היו נפגעים בתאונה מאחר שלא היו נוסעים על האוטובוס. השוטרים שהגיעו למקום מצאו את הנהגת כשהיא סובלת מהלם קל, אך לא נזקקה לטיפול רפואי

התאונה הזאת לא נגמרה באסון: אוטובוס זעיר של חברת קווים סטה הבוקר ממסלולו, עבר דרך חצר בית בפתח תקווה עד שנעצר בקיר. למרבה המזל לא נרשמו נפגעים באירוע, כולל הנהגת שנהגה באוטובוס ולא נזקקה לטיפול רפואי.

שוטרי הסיור של משטרת פתח תקווה שהגיעו למקום בעקבות דיווח על האירוע מצאו את הנהגת, תושבת העיר, כשהיא סובלת מהלם קל בלבד. למרבה המזל לא היו נוסעים על האוטובוס בעת התאונה.

הנהגת המבולבלת לא כל כך ידעה להסביר לשוטרים מה גרם לתאונה. עם זאת, חקירה ראשונית מעלה את ההערכה כי ככל הנראה הסיבה לתאונה היא בעיה רפואית ממנה סובלת הנהגת, בעיה שהתעוררה בסמוך לתאונה.

מחברת "קווים" נמסר בתגובה לידיעה כי "בתאונה שהתרחשה הבוקר ברחוב רמ"א בפתח תקווה, אוטובוס זעיר של החברה סטה מנתיבו ופגע בחצר בית פרטי. הרכב, שהיה בתחילת קו סדיר וריק מנוסעים התנגש בחומת הבניין, לא היו נפגעים ונזק קל נגרם לרכוש. לפי רישומי החברה, נהגת האוטובוס הינה עובדת כשירה ובריאה, בעלת וותק של חמש שנות עבודה ותיק אישי ללא רבב. מנכ"ל "קווים" שהיה בין הראשונים להגיע לזירת האירוע מינה קצין בטיחות לבדיקת התאונה". 

"חשבתי שזו רעידת אדמה"

"אשתי התארגנה לעבודה, ופתאום שמענו רעש חזק", שיחזר הבוקר בשידור חי בערוץ החדשות צורי עובדיה, שלחצרו נכנס האוטובוס. "היא הייתה בהלם, לא ידענו מה קורה. יצאנו החוצה לראות מה קורה, והבנתי שנהגת האוטובוס איבדה עליו שליטה".

אשתו סיגל אמרה: "חשבתי שזו רעידת אדמה ולא האמנתי כשבעלי אמר לי שיש לנו אוטובוס בחצר"."כל החצר נפגעה, הצעצועים, העגלות, מוצרי החשמל והחומה הקדמית והצדדית", סיפר הזוג, שציין גם כי מנכ"ל חברת "קווים" הגיע כבר לביתם וראה את שנעשה.

הנהגת נעצרה רק בקופה של הסופר פארם

בחודש שעבר התרחשה בכפר סבא תאונה שנראתה כמו סצנה מסרט פעולה. נהגת הונדה סיוויק נסעה במהירות - היישר לתוך סניף סופר פארם במתחם הקניות G בכפר סבא. במושב האחורי ישבו שני ילדיה של הנהגת, ורק בנס האירוע הסתיים ללא נפגעים, למרות שהמקום היה הומה אדם.

סמוך לשעה 20:00 נסעה הנהגת בחניון מתחם הקניות, ומסיבה שאינה ברורה איבדה שליטה על מכוניתה, פגעה במכוניות חונות, עלתה על המדרכה ונעצרה רק בתוך הסופר פארם - על יד הקופה. חלונות החנות התנפצו לחלוטין ובמקום שררה מהומה.

לאחר התאונה הוזעקו למקום כוחות משטרה וצוותי מד"א רבים מחשש שמדובר באירוע רב נפגעים. בסופו של דבר האישה, ילדיה בני ה-10 וה-17 והנוכחים במקום לא נפגעו. למקום, לעומת זאת, נגרם נזק רב. צוותי מד"א ירקון שמחו לגלות שאיש לא נפגע.