מזג האוויר: אחרי הסערה - זה הזמן לצאת לטיולים

הגשמים חלפו והותירו כמויות משקעים מרשימות. זה הזמן לארוז ולצאת לראות קצת ירוק בעיניים. היום תחול עלייה קלה בטמפרטורות, והשמיים יהיו בהירים. הגשמים המקומיים צפויים לשוב רק ביום שני בלילה

זה הזמן לצאת מהבית: אחרי המערכת החורפית שעברה עלינו, הטמפרטורות שבות לעלות היום - ומזג האוויר אידיאלי כדי לצאת לטיולים ולראות קצת ירוק בעיניים. העננות הכבדה מהימים האחרונים חלפה, והשמיים צפויים להיות בהירים ונקיים לחלוטין במהלך היום.

עם זאת, עדיין יהיה מעט קריר בלא מעט אזורי הארץ, מה שמצריך הצטיידות בביגוד חם אם נוסעים צפונה. בראשית השבוע הטמפרטורות צפויות להמשיך לעלות, אך מזג האוויר החורפי צפוי לשוב לאזורנו כבר ביום שני בלילה, עם גשמים מקומיים בצפון ולאורך מישור החוף.

ביום שלישי תחול ירידה ניכרת בטמפרטורות, אך המערכת הזאת תהיה זמנית בלבד, ותחלוף כבר ביום רביעי - אז מזג האוויר צפוי להתייצב ולהיות נוח, עם עלייה קלה בטמפרטורות.

החרמון - "שיאן" המשקעים בימים האחרונים

ולמרות שרק בעוד כיומיים צפוי רשמית להתחיל החורף, היום ניתן גם לסכם את המערכת החורפית שעברה עלינו - עם כמויות גשמים הגדולות פי שתיים ואף שלוש מהממוצע לתקופות המקבילות בשנים האחרונות. בחרמון נמדדו כמויות המשקעים הרבות ביותר בימים האחרונים, עם 116 מילימטרים של גשם, אם כי לא היה מספיק קר כדי שייערמו פתיתי שלג.

בכפר גלעדי, שהיה "שיאן" השנים האחרונות, נמדדו בימים האחרונים "רק" 103 מילימטרים של גשם, בתל מונד 55, בחיפה 52, בירושלים 50 מילימטרים ובתל אביב 40. מראות הנהרות ברחובות גוש דן שבו בלא מעט שכונות, וברמת גן דווח על הפסקות חשמל רבות.