צעירים בדואים בנגב מייבאים כלות "ממושמעות" מסיני

צעירים בדואים מהנגב כבר לא רוצים להינשא לנשים מהאזור. השינויים שחלו במגזר בשנים האחרונות הפכו את האישה הבדואית לעצמאית יותר ודעתנית יותר. עכשיו, המבקשים כלות, פונים לסיני ומשלמים אלפי שקלים למשפחתה ולמבריחים כדי לסדר לעצמם אישה ממושמעת

"מעדיפים כלות מסיני" (חדשות 2)

תופעת "ייבוא" כלות בדואיות לחתנים בדואים מהנגב, הולכת ותופסת תאוצה. רוב הכלות מועברות במסווה של רועות צאן לישראל כשהן בנות 17-20, כשבצד הישראלי ממתינים להן ברכבי שטח בני משפחות החתנים, ומסיעים אותן לאזור רמת חובב או לשבטים באזור ערד.

מעריב מפרסם כי הצעירים הבדואים חוששים להינשא לבנות השבטים בנגב, המודעות לזכויותיהן ועלולות אפילו להגיש נגדם תלונות במשטרה או להימלט עם ילדיהן אם יסבלו מאלימות במשפחה. בשנים האחרונות חלה עלייה חדה במספר התלונות במשטרה שהגישו בדואיות נגד בעליהן בגין אלימות, אונס והתעללות נפשית. נשים בדואיות רבות שהעזו להתלונן הועלמו, ובמשטרה מעריכים כי נרצחו על ידי קרובי משפחה של בעליהן כדי שלא יוכלו להעיד נגדם בבתי המשפט.

לא רק הצעירים מייבאים כלות. בנגב ישנם גם כמה שייחים שמאסו בנשיהן המרדניות והביאו צעירות מסיני. מחיר הכלה מגיע לכ-2000 דינר (כ-11 אלף שקלים) המועברים לאביה של הכלה בסיני, ובנוסף על החתן המיועד לשלם גם 300 דינר למבריחים.