"גל תמיד חלם להתגייס לשייטת"

בני משפחתו וחבריו של סמ"ר גל אזולאי שנהרג לפנות בוקר באימון צלילה של הקומנדו הימי לא מעכלים את האסון שפקד אותם. "היה לי חשש שמשהו כזה עלול לקרות, אבל הלכתי עם הילד", סיפר אביו רפי בכאב

סמל גל אזולאי (חדשות 2)

עשרות חברים ומנחמים פקדו את בית משפחת אזולאי בזכרון יעקב, עם קבלת הידיעה המרה על מותו של גל, לוחם שייטת 13, שנהרג במהלך תאונת צלילה סמוך לנמל אשדוד. הלוויתו תיערך מחר בשעה 13:00 בבית העלמין בזכרון יעקב.

"הוא היה ילד עם מלא שמחת חיים שהדביק את כל מי שנמצא מסביבו", סיפר רפי, אביו של גל בן ה-19."הוא חלם מגיל צעיר להתגייס ליחידת הקומנדו של חיל הים ועבר קורס הכנה מיוחד. הוא היה רץ בים ומתאמן", ציין האב. "אבל כשחשב שזה לא מספיק קרבי הוא נרשם לקורס נוסף בתל אביב".

האב ציין כי עם גיוסו של גל, חשש לא פעם לגורלו של הבן. "אבל הלכתי עם הילד. לא ויתרתי לו - פשוט הלכתי בראש שלו", הסביר רפי. "לפנות בוקר דפקו לנו בבית ובקושי התעוררתי. כשפתחנו את הדלת וראינו את החיילים - מיד הבנתי שמשהו לא טוב קרה ושגל מת".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי במהלך אימון צלילה שגרתי הבחין שותפו של הלוחם לצלילה ביחידת הקומנדו של חיל הים כי הוא במצוקה וניסה לחלץ אותו מהמים. לאחר ניסיונות החייאה שנערכו לו בחוף, קבע רופא צבאי את מותו של החייל.

מפרטים ראשונים של חקירת האירוע עולה כי במהלך אימון צלילה שגרתי הבחין שותפו של הלוחם לצלילה ביחידת הקומנדו של חיל הים כי הוא במצוקה וניסה לחלץ אותו מהמים. לאחר ניסיונות החייאה שנערכו לו בחוף, קבע רופא צבאי את מותו של החייל.

החייל צלל במסגרת אימון צלילה שגרתי של צוות חניכים במסלול ההכשרה של שייטת 13. מפקד חיל הים, האלוף אלי מרום, הורה על הקמת ועדת חקירה לבדיקת האירוע. במקביל נפתחה חקירת המשטרה הצבאית החוקרת.

 הווידאופדיה: אסון השייטת