קריית ים מוכרת את חוף "בתולת הים" ברשת - בניגוד לחוק

"בתולת הים" המסתורית ש"נצפתה" בחוף של קריית ים עוררה סערה תקשורתית גדולה לפני כמה חודשים. עכשיו מתברר כי ראש העיר החליט להעמיד למכירה באינטרנט את החוף שבו התגלתה "בת הים" לצורך בניית מלון - תמורת 3 מיליון דולר. אלא שעל פי החוק במדינת ישראל, לראש העיר אסור למכור חופים

נראה שעיריית קריית ים אהבה במיוחד את תשומת הלב שקיבלה מהתקשורת סביב סיפור "בתולת הים" שהתגלתה לחופיה, אחרת קשה להסביר את ההתפתחות הבאה: ראש העיר מציע למכירה את החוף באינטרנט תמורת 3 מיליון דולר. הבעיה היחידה: זה מנוגד לחוק במדינת ישראל.

באתר המכירות הפומביות e-Bay הועלתה בימים האחרונים הצעה לרכוש "12 דונם לצורך בניית מלון באחד מהחופים היפים של המזרח התיכון", תמורת סכום התחלתי של לא פחות מ-3 מיליון דולר. במכתב אישי מטעם ראש העיר שמואל סיסו נכתב עוד כי "עשרות אלפי תיירים מבקרים אותנו מדי שנה בעקבות האגדה על בת הים הקטנה שנצפתה בחוף".

משרד הפנים: "חוף ים במדינת ישראל אינו רכושו של מאן דהוא"

דובר העירייה נתי זילברמן סיפר בשיחה עם חדשות באינטרנט כי "מדובר ברצועת חוף שמיועדת להקמת אתר תיירותי, ואנחנו רוצים לנצל את הפוטנציאל של רצועת החוף לצורך הקמת פרוייקט תיירות. המחיר ההתחלתי הוא 3 מיליון דולרים". מקריית ים נמסר עוד כי "בשלב זה עדיין לא נעשתה אלינו פנייה באמצעות האתר".

אלא שבקריית ים שכחו כנראה כי החוק במדינת ישראל אוסר על מכירת נכסים ששייכים למדינה. ממשרד הפנים נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 כי "חוף ים במדינת ישראל אינו רכושו של מאן דהוא, אלא באחריות המדינה. תקפותה של הפנייה אינה מעבר לניסיון להעלות על סדר היום הציבורי את קריית ים, באופן הראוי לחיוך".

גם האמריקנים והבריטים מתעניינים בבתולה

צוות צילום מיוחד של רשת הטלוויזיה האמריקנית NBC הגיע בחודש שעבר לחוף של קריית ים, זאת במסגרת סדרה מיוחדת שמביאה את הסיפורים שמאחורי אתרי תיירות מרכזיים ברחבי העולם ובחר בשני אתרים מרכזיים בישראל - מצדה ו...קריית ים.

דובר עיריית קריית ים, נתי זילברמן, סיפר לאז חדשות 2 באינטרנט כי הצוות הגיע אחרי כמה שבועות של תחקיר. "מדובר בצוות בסגנון נשיונל ג'יאוגרפיק שמטיילים באתרי תיירות בעולם", אמר זילברמן, "בישראל הם בחרו במצדה ובקריית ים, בעקבות הסיפור של בת הים".

בעקבות שבוע הצילומים המתוקשר, הזמינה עיריית קריית ים פסל של בתולת ים, שנבנה במיוחד על ידי פסל הונגרי שבנה אותו בשלושה ימים והגיע איתו אתמול לארץ. "הייתה לנו תוכנית להציב פסלים וזירזנו אותה לכבוד צוות הצילום האמריקני. לאורך הטיילת הצבנו גם מייצגים נוספים של בת הים הקטנה", סיפר זילברמן.

הדיווחים אודות בתולת הים שנצפתה בקריית ים הסעירו גם את האימפריה הבריטית הגדולה. רשת סקיי ניוז פרסמה לפני כשלושה חודשים דיווח מיוחד בנושא: "את הנימפה ניתן לראות רק בשעות הערב עם שקיעתה של החמה". כתבת סקיי הוסיפה בהתרגשות כי בתולת הים נצפתה כבר על ידי עשרות אזרחים בחודשים האחרונים.

הטוקבקיסטים באתר הרשת היו קצת יותר ציניקנים ביחס לתגלית המרעישה. "אני משוכנע שמדובר בתרגיל יחצ"נות", כתב הטוקבקיסט הבריטי סיימון. "קריית ים היא חורבה עם מים מזוהמים. יותר סביר שמה שנצפה היא מוטציה גרעינית שנוצרה כתוצאה מהזיהום".

קריית ים רעשה וגעשה

באוגוסט האחרון הציף את קריית ים גל שמועות עקשני על הימצאותה של בתולת ים - יצור אגדי בעל גוף נשי וסנפיר במקום רגליים - בחוף הצפוני של העיר. "היה לה שיער בהיר ועור חיוור. הפנים שלה היו מאוד מוזרות", סיפר עד ראייה. בעירייה קפצו על המציאה והציעו מיליון דולר למי שיביא הוכחה מצולמת ל"בת הים הקטנה" של הצפון, עד היום עדיין לא נמצאה הוכחה כזו.

שלמה כהן, תושב העיר בן 60, סיפר אז: "הייתי עם חברים כשלפתע הבחנו באישה עירומה יושבת על המזח באופן מוזר. היא נראתה מאוד משונה, אז היא משכה את תשומת ליבנו".

"הבחנתי באישה עירומה שוכבת על קו המים באזור מאוד מבודד בחלק הצפוני של החוף", סיפרה אישה שטוענת כי הבחינה גם היא בבתולת הים. "היא נראתה לי מוזר, וכשהתקרבתי היא קפצה לתוך המים ונעלמה. לא התייחסתי, אבל אחרי כמה ימים שמעתי על בתולת הים שיש כאן והבנתי שגם אני ראיתי אותה".

אבל לא רק כהן וחבריו הבחינו במראה המוזר והמסקרן. עשרות דיווחים טלפוניים הגיעו למוקד העירוני בנושא, וכשהעירייה הבינה שאין קשר בין הדיווחים השונים, הוחלט להציע את הפרס הגבוה ואולי להביא מעט פרסום ותיירות לעיר.