י-ם: נערכים לשבת נוספת של הפגנות

ארגוני המחאה של העדה החרדית ממשיכים להיערך להפגנה נוספת בשבת הקרובה, במתחם מפעל אינטל. עם זאת, עדיין לא ברור מה יהיה היקפה - על רקע המגעים עם העירייה וראשי אינטל. כרוזים ברשת: "בואו לעצרת הגדולה, לא לנקוט באלימות"

נערכים לשבת נוספת של מהומות בירושלים: מודעות וכרוזים המופצים בימים האחרונים בשכונת מאה שערים ובשכונות נוספות בבירה קוראות לציבור החרדי להיערך להפגנת מחאה נוספת נגד מפעל אינטל כבר ביום שבת הקרוב. "היו נכונים לעצרת עם גדולה", כתבו ארגוני המחאה החרדיים בכרוזים.

במשטרה אמרו כבר בראשית השבוע כי כוחות רבים צפויים להיערך לחידוש ההפגנות של הציבור החרדי נגד הפעלת המפעל בשבת הקרובה. אחרי העימותים הקשים עם כוחות המשטרה והעיתונאים בסוף השבוע שעבר, השבוע לא מתכוונת המשטרה לקחת סיכונים מיותרים, וכוחות רבים צפויים להתפרס ברחבת המפעל ביום שבת הקרובה, בהתאם להערכת מצב שעוד צפויה להתקיים.

עם זאת, עדיין לא ברור מה יהיה היקף ההפגנה הצפויה בשבת. ראשי העדה החרדית נמנעו במהלך השבוע מקריאות פומביות להמשך המחאה, על רקע המגעים המתקיימים עם ראשי אינטל ועיריית ירושלים בניסיון להביא לסיום המחלוקות. גורמים בארגוני המחאה החרדיים אף הביעו הערכה לנכונות של ראשי החברה להפגין גמישות במגעים.

"בלי מעשי אלימות"

עם זאת, עדיין ניתן היה להבחין במהלך השבוע בכרוזים המופצים במספר אתרי אינטרנט רבים של הקהילה החרדית, מהן עלתה קריאה ליטול חלק בהפגנה. "כל מי שביכולתו, ייצא להשמיע קול מחאה אדירה בשערי מפעל אינטל", נכתב בכרוזים. "צאו בהמונים נגד חילול השבת על ידי העירייה".

בכרוזים הודגש כי אין לנקוט באלימות במהלך ההפגנות. "לא לעשות שום מעשי אלימות", נכתב. "בחורים וילדים אינם מוזמנים להשתתף בהן". במשטרה ובעירייה מקווים כי הקריאה נגד מעשי האלימות אכן תמומש בשטח, וכי ההפגנות יהיו שקטות ורגועות יותר.

מאות חרדים תקפו שוטרים: "נאצים" 

צפו בחרדים תוקפים את צוות חדשות 2