בגן לא מבינים: רושל לא תבוא יותר

רק בסוף השבוע חגגה רושל אושרנקו בת ה-3 יום הולדת בגן הילדים. היום כבר תלו בגן תמונה לזכרה על דלת הכניסה, אך הגננות וההורים עדיין לא יודעים כיצד להסביר לילדים שרושל לא תגיע יותר. "היא הייתה הסיבה להגיע לגן כל בוקר", אומרת אחת האימהות בגן. השכנים: "הם תמיד הושיטו יד לעזרה"

בית המשפחה בראשון לציון (חדשות 2)

על הדלת של גן הילדים בו למדה הבת רושל תלו היום תמונה. הגננות וההורים לא ידעו איך לספר לילדים שרושל, שרק בסוף השבוע חגגה יום הולדת שלוש, איננה. "הבן שלי הגיע בתחילת השנה לגן בזכות רושל", מספרת היום בכאב אריקה פלשנר, אמא לאחד הילדים בגן של רושל. "זו בעצם הייתה הסיבה להגיע לגן בבוקר".

"ההורים שלה מאוד השקיעו בה תמיד", מוסיפה פלשנר. "היא הייתה תמיד במסיבות ממש נסיכה קטנה גם במסיבה שנערכה בסוף השבוע".

ברחוב נורדאו, מתחת לבית בו אירעה אתמול הזוועה, הוקמה פינת זיכרון מאולתרת. אפילו עוברי אורח שלא הכירו את המשפחה באו להדליק נר, לזכור את אחד ממקרי הרצח הקשים בתולדות המדינה.

"שום דבר לא העיד, הם לא נראו כמי שמתחברים לאנשים חשודים", סיפרה היום אחת השכנות. "הם אנשים נחמדים, אנשים טובים. תמיד מושיטים עזרה, לא משנה מה ביקשת, הם תמיד עזרו בכל. לא היה דבר כזה שהם אמרו 'לא'. מעולם לא. תמיד עזרו", אמר שכן אחר.

המשטרה מעריכה: הרוצח המתין בדירה

המשטרה ממשיכה לאסוף ראיות שיעזרו לה למצוא את האחראי לטבח המחריד, זאת לאחר שנשללה האפשרות שהרוצח הוא אחד מבני המשפחה. במשטרה מעריכים שהרוצח הכיר היטב את בני המשפחה, כיוון שלא נמצאו סימני פריצה לדירה.

ממצאי החקירה מגלים שהסבתא לודמילה ושני נכדיה, רויטל ונתנאל, היו הראשונים שנרצחו יחד בדירה. הרוצח דקר אותם למוות ואחר כך המתין בסבלנות לשאר בני המשפחה. סמוך לשעה חמש לפנות בוקר חזרו הסב אדוארד ורעייתו טטיאנה. גם הם נדקרו למוות וגרונותיהם שוספו.

האחרון שחזר לדירה הוא האב דמיטרי. גם לו המתין הרוצח, והוא נאבק עמו בתוקף עד שהוכרע. אחר כך הצית הרוצח את הדירה, על ששת הגופות שהיו בה, ונמלט.

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד:

 

אלפים ליוו למנוחות את בני משפחת אושרנקו

 

האחות שניצלה מספקת פרטים בחקירה

 

הערכת המשטרה: רוצח מבחוץ טבח במשפחה

 

ניצול יחיד מהטבח בראשל"צ: החתול

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה