צפו ברופא של פרס אוסף עבורו עיתונים

הנשיא פרס לא ממש התרגש מהדרמה שיצר לאחר שהתמוטט. מיד לאחר שפקח את עיניו בבית החולים שלח את רופאו להשיג לו את עיתוני היום. כתבנו יואב אבן שמח להשאיל לנשיא המאושש את העותק שלו

כשהתעורר הבוקר נשיא המדינה שמעון פרס בבית החולים שיבא תל השומר הוא רצה רק דבר אחד: לקרוא מה כתבו על ההתעלפות שלו אמש בעיתונים.

רופאו האישי, שהוא גם חתנו, פרופ' רפאל ולדן, ניגש הבוקר לכתב חדשות 2 שעילעל בעיתונים בפתח בית החולים, וביקש להשאיל את העיתונים. "אני לוקח את זה אליו (אל פרס) ומבטיח להחזיר", אמר לנו הרופא.

פרופ' ולדן העביר את העיתונים לנשיא המדינה המתאושש, ולאחר זמן קצר השיב לנו אותם. "הוא קרא את הכתבה, ונהנה", הרופא. כשנשאל האם הנשיא קרא את כל העיתון, השיב: "הוא הסתפק בכתבה עליו".

מאוחר יותר הגיעה לבית החולים גם הדוברת של בית הנשיא, איילת פריש. בידיה החזיקה את כל חבילת עיתוני הבוקר. "הוא רגיל לראות את העיתונים בארבע בבוקר, אתה יודע", אמרה לפרופ' ולדן.

הבוקר שוחרר פרס לביתו, ומצבו הבריאותי מוגדר טוב מאוד. הנשיא החרוץ מתעקש לא לנוח אחרי ההתמוטטות, לא מבזבז אף דקה וצפוי להיפגש היום עם השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל.