"עזרו לנו לאתר את עמיחי"

לפני חודש אבדו עקבותיו של המטייל עמיחי שטיינמץ במהלך טיול בצפון הודו. לאחר שבועיים בהם ניסו חברי חוליית החילוץ לאתרו, נגמר הכסף מפוליסת הביטוח. כעת מתגייסים החברים ובני המשפחה להשיג את סכום הכסף הדרוש להמשך החיפושים

איפה הוא? עמיחי שטיינמץ בן ה-25 נעדר כבר חודש בהודו, לאחר שנעלמו עקבותיו במהלך טיול. חברת הביטוח "הראל" ששלחה צוות חיפוש הודיעה כעבור שבועיים שכיסוי הפוליסה שלו הסתיים וכעת נאלצים משפחתו וחבריו של עמיחי לאסוף כסף כדי להמשיך את הסריקות אחריו.

עמיחי נראה לאחרונה ביום שלישי ה-21 ליולי, כאשר נפרד מחברו במהלך טיול בעמק פרוואטי שבצפון המדינה. השניים קבעו להיפגש אחר כך בנקודת טיול אחרת. שלושה ימים לאחר מכן, כשעמיחי לא הגיע לנקודת המפגש, דיווח החבר על היעלמותו.

משלחת חיפוש של חברת הביטוח "הראל" ובני משפחתו של עמיחי טסו להודו במטרה לאתרו. כעבור שבועיים של חיפושים מאומצים לא עלה דבר, ולא נמצא כל סימן או זכר לעמיחי.

המשפחה שברה קופת גמל

פוליסת הביטוח של עמיחי ,שכיסתה חיפושים בסך 80 אלף דולר, הסתיימה לאחר חיפושים של שבועיים. כדי להמשיך במאמצי המחלצים ביקשה חברת הביטוח מהמשפחה עוד 150 אלף שקל לכיסוי ההוצאות של משלחת החיפוש. הוריו של עמיחי שברו קופת גמל במטרה לגייס את הכסף הנדרש, כשהם מתעקשים לא להרים ידיים ולהתייאש. לאחר סריקה נוספת בתוואי השטח הקשה, לא עלה דבר הרומז על גורלו של עמיחי.

משפחתו וחבריו של הנעדר נאלצים כעת לגייס מאות אלפי שקלים בכדי להמשיך לממן את החיפושים. מיטל, חברת ילדות של עמיחי סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "כחלק מהמאמצים לגיוס הכסף הקמנו למעשה ארגון קטן. בארגון ישנם מתנדבים שמעלים רעיונות יצירתיים לגיוס כסף ובמטרה לפרסם את המקרה של עמיחי כמה שיותר", אמרה מיטל.

קרוביו של עמיחי העבירו בימים האחרונים 23 אלף דולר נוספים להמשך החיפושים, סכום שיספיק לשבועיים נוספים. "אנחנו צריכים עוד הרבה כסף, כי זה ים של כסף, החיפושים", מספרת מיטל. "כל צורך שעולה מהשטח, גם כאלו לא שגרתיים, אנחנו צריכים להיות מסוגלים לממן, אנחנו לא יכולים שמחסור בכסף יהיה הדבר שיעצור את החיפושים".

"אנו סומכים על עמיחי"

"אנחנו מאוד מקווים שהוא יימצא", אמרה דבורה, אימו של עמיחי. "אנחנו סומכים עליו, הוא חזק ואני עדיין כולי ציפייה שהוא יחזור". אמו של עמיחי הוסיפה בקשה קטנה - "מי שיכול אנא הוסיפו תפילות, לעמיחי בן דבורה".

עמיחי שמטייל כבר מעל חצי שנה בהודו, אמור לחגוג את יום הולדתו בחודש הבא. הוא תכנן לחזור לישראל בחגים ולהתחיל את לימודיו באוניברסיטה העברית בירושלים.

בוגר היחידה הקרבית "דובדבן", אוהב לדברי חבריו לטייל ומאוד מנוסה בתחום. "הוא מכיר כל שביל ומסלול בארץ, אוהב את הארץ ואת האדמה", מעידים החברים.

תרומות לתמיכה בחיפושים ניתן להעביר לחשבון: "העמותה לאיתור והצלת תרמילאים נעדרים ע"ש ברק רודבסקי", מספר חשבון: 258259 סניף: 615 , בנק הפועלים. ניתן ליצור קשר בטלפון 054-7715586 4amichai@gmail.com

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק