"אוהב אותך, אזכור אותך, אילחם בשבילך"

הקהילה הגאה בישראל אבלה היום על הירצחם של שניים מחבריה, ליז בת ה-17 וניר בן ה-26, אתמול בפיגוע השנאה בת"א. חבריה של ליז מציפים את הפורום באתר של ארגון הנוער הגאה. "איך זה קרה לה? למה דווקא היא?", שאלה חברה. גולש אחר הוסיף על ניר: "רק תרם ולא ביקש חזרה". דודתה של ליז: "היא הייתה ילדה כל כך טובה"

הלם, תדהמה ואבל גדול: אלו הן התחושות היום בקרב אנשי הקהילה הגאה בישראל, שאיבדה אמש שניים מחבריה בפיגוע השנאה בתל אביב: ליז בת ה-17 מחולון, והמדריך ניר בן ה-26.

החל מ-17:00 נעביר כאן באתר שידור חי ורציף מעצרת המחאה בעקבות האירוע הקשה, בפינת הרחובות רוטשילד ונחמני בתל אביב.

חבריה של ליז טרובישי הוכו הבוקר בתדהמה, עם היוודע שמותיהם של הנרצחים בטבח אמש, בלב תל אביב. החברים מציפים בשעות האחרונות את הפורום האינטרנטי של ארגון הנוער הגאה, "איגי", שפגישתו אתמול הפכה למרחץ דמים.

"ליז, אוי ליז, היכרנו בקושי כמה חודשים ואוהב אותך מאשר חברים שאני מכיר שנים", כתב הגולש "פניקס". "אם רק היינו מתעכבים יותר בתחנה המרכזית... רק עוד 10 דקות... אוהב אותך. אזכור אותך. אלחם בשבילך. יהיה זכרך ברוך לעד!".

דודתה של ליז, סילבי שלום, אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "היא הייתה כזאת ילדה טובה, עזרה כל החודש בבית. והמטורף הזה הגיע ופשוט ירה בה. אני לא מבינה איך עושים כזה דבר, לא מבינה מה עבר לו בראש. המשפחה כואבת, המשפחה בהלם".

ניר חי עם בן זוג כבר 4 שנים

על הנרצח השני, ניר כץ, בן 26 מגבעתיים, כתב אותו גולש: "ניר... אפילו לא הספקתי להגיד לו שלום... הוא היה מאחורי הדלפק, לבש חולצה לבנה עד כמה שאני זוכר, וראיתי רק את הגב שלו, כנראה הכין ארוחה למישהו... רק תרם ולא ביקש חזרה יהיה זכרו ברוך".

כץ השתחרר לפני כשנה מצה"ל, לאחר ששירת 6 שנים כמתכנת ומנתח מערכות ביחידה מובחרת של חיל המודיעין. אביו, רמי כץ, נהרג באסון צאלים א', בשנת 1990.

"בגיל 20 הוא יצא מן הארון וסיפר לנו על כך", אמר לחדשות 2 באינטרנט גילי שנהר, אביו החורג של ניר. "הוא היה גאה במי שהוא, הוא חשב שכל אחד צריך לחיות את חייו ולבחור לעצמו את החיים".

הוא הוסיף, "הוא היה מתנדב פעיל מאוד באגודה. הוא חי עם חבר כארבע שנים והם היו זוג לכל דבר. אצלו זה היה ברור, זה היה גאווה וראש למעלה. הוא כיבד את המשפחה ואנחנו כיבדנו את דרך חייו". הלווייתו של ניר תיערך בשעה 18:00 בבית העלמין במודיעין. טרם נמסר מועד הלוויתה של ליז.

סבתו ורה סיפרה, "הוא היה נכד אוהב ודואג שאין כמוהו. הוא תמיד אמר לי, 'את טיפלת בי כשהייתי קטן ועכשיו אני אטפל בך'. רק אתמול אחר הצהריים הוא היה אצלי".

"היא לא דומה לאף אחת אחרת"

אחת הגולשות סיפרה על ליז בפורום, "אבל אתמול היא הייתה פה.. אתמול היא צחקה בשרשור של העדות.. רק אתמול היא ניהלה אורח חיים נורמטיבי לגמרי". ג'ו סיפר על ההרוגים: "איבדנו אתמול שני אנשים מדהימים ויקרים מאוד!!!!!!!".

בחתימה שלה באתר "איגי", כתבה ליז את מילות השיר "היא לא דומה": "היא לא דומה לאף אחת אחרת, לאף אחת שעוברת ברחוב. היא משונה, וכשהיא מדברת, קולה עושה לי משהו קרוב".

הבוקר קיבל השיר משמעות אחרת לגמרי עבור החברים. "אני שומעת את השיר בחתימה שלה בלופים.. ולא נקלט לי.. איך זה קרה לה .. ?למה דווקא היא ?למה מכולם .. דווקא הם?".

"מעולם לא הכרתי קהילה כה מקסימה"

ליז, תלמידת תיכון מחולון, החזיקה גם בלוג אינטרנטי. על המפגשים של תנועת הנוער הגאה כתבה בעבר: "מעולם לא חשבתי שאעמוד פה מולכם, אף פעם לא תיארתי שאעמוד לידכם. אסתכל לכם בעיניים בחיוך כה מדהים, אזרוק לכם נשיקות ואתן חיבוקים".

"מעולם לא הכרתי קהילה כה מקסימה. אפספס ואוותר על כל מה שיש למען פגישה כה אהובה. הכרתי אנשים כה מדהימים, לא משנה מה, תמיד הם מחייכים. נקשרתי, דיברתי, על קשר שמרתי ועל זה אף פעם לא הצטערתי. על מפגשים שבהם הייתי, צחקתי, חייכתי, ופשוט רק נהניתי. אז תודה לכולם, להיות איתכם זה פשוט מושלם".

ירי בלב ת"א - סיקור מיוחד:

תמונות בלעדיות מתוך זירת הרצח

הכותרת באתר חרדי: "ירי במועדון ההסתה"

עדי ראייה: הרבה פצועים על הרצפה

זעם בקהילה ההומו-לסבית: טבח של שנאה

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק