אחיו של אורון שאול ז"ל לרה"מ: "צפצפת עלינו שנתיים שלמות"

במכתב חריף שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו והפנה לראש הממשלה נתניהו, הטיח בו אבירם שאול כי "ההסכם שמשאיר את הדר ואורון מאחור נחתם ואושר אבל אותך זה לא מעניין, כי רק מה שמעניין אותך זה אתה, אתה, אתה ועוד פעם אתה"

אבירם שאול עם אחיו אורון ז"ל (מתוך פייסבוק)

לאחר אישורו הסופי של הסכם הפיוס שנחתם אתמול בין ישראל לטורקיה, פנה היום (רביעי) אחיו של אורון שאול ז"ל, אבירם, במכתב פתוח לראש הממשלה בנימין נתניהו, אותו פרסם בחשבון הפייסבוק שלו, ובו הטיח בנתניהו כי לא עשה מספיק כדי להחזיר את גופתו של אחיו מרצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צפצפת עלינו שנתיים שלמות, שנתיים שלמות שבהם לא פצינו פה, שנתיים שלמות שבהם נתנו לך ולכל הסובבים אותך יד חופשית מבלי להתערב", כתב שאול. "אתמול זומנו לפגישה, נפגשנו, ומה היה לך להגיד לנו? הפעם עברת כל גבול. לכעוס עלינו? אתה מרשה לעצמך לכעוס עלינו? באיזה זכות?".

"אתם חייבים לנו, לא אנחנו לך, אנחנו שלחנו את הדבר הכי יקר לנו בעולם והוא לא חזר", המשיך האח. "אמרת שלא הבטחת לנו, יצאת מהר לתקשורת כדי שחלילה לא יחשבו תושבי מדינת ישראל שהבטחת ולא עמדת בהבטחה. זה לא מעניין אם הבטחת או לא, אתה מחויב להחזיר את אורון והדר".

נתניהו (קובי גדעון / לע"מ)

"ההסכם שמשאיר את הדר ואורון מאחור נחתם ואושר אבל אותך זה לא מעניין", האשים שאול את ראש הממשלה. "כי רק מה שמעניין אותך זה אתה, אתה, אתה ועוד פעם אתה, העיקר ש'עסקת' הגז עם טורקיה תניב עוד קצת שקלים למדינה. לא על הגב שלנו, לא על הגב של אורון והדר". 

היום אישר הקבינט המדיני-ביטחוני את המתווה שגובש עם אנקרה. שלושה שרים התנגדו - ליברמן, בנט ושקד - בעוד שבעה תמכו. בתום הישיבה נמסר כי "הדיון בקבינט היה מעמיק ונמשך ארבע וחצי שעות". כמו כן הוחלט לקדם דיון בהקדם על תנאי כליאת אסירי חמאס בישראל - על מנת לייצר מנופי לחץ על חמאס על מנת להחזיר את גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין ז"ל והאזרחים הישראלים אברה מנגיסטו והישאם אל סייד המוחזקים בעזה.

מחאת המשפחות, הבוקר (חדשות 2)

הקבינט החליט להקים צוות שרים מתוך הקבינט, שילווה ויטפל באופן רצוף בנושא השבויים והנעדרים. בנוסף, יתקיים בקרוב דיון על המלצות ועדת שמגר על מדיניות ישראל בעניין אירועי שבויים ונעדרים.

מחוץ לדיון התכנסו נציגי משפחתו של אורון שאול ז"ל. הוריו של החייל שגופתו מוחזקת בידי חמאס הודיעו כי יפנו לכל שר שיגיע לישיבה ויבקשו ממנו לא לתמוך במהלך בתנאים הנוכחיים. גם משפחתו של הצעיר אברה מנגיסטו התכנסה מול ישיבת הקבינט על מנת לדרוש את שחרורו ההומניטרי.

"צעד לא דמוקרטי ומנוגד לערכים"

לאחר החלטת הקבינט זעמה משפחתו של הדר גולדין ז"ל על אישור ההסכם: "אנו מביעים צער עמוק ואכזבה על ההחלטה שקיבלה ממשלת ישראל, לאשר את ההסכם עם טורקיה, מבלי לכלול את השבת בנינו הדר ואורון ובניגוד למה שהובטח לנו על ידי ראש הממשלה". עוד טענו קרוביו של הקצין שנפל בעזה וגופתו מוחזקת בידי חמאס כי "מדובר בהסכם שהוביל ראש הממשלה, בצעד לא דמוקרטי, אשר נוגד את הערכים הבסיסיים של צה״ל ומדינת ישראל מיום הקמתה של המדינה. ראש הממשלה הפך את חמאס לצד בהסכם באמצעות טורקיה, שלוקחת חסות על הארגון. בכך מעודד ראש הממשלה את הטרור ומעניק פרס לחמאס".

זהבה שאול מחוץ לישיבת הקבינט

"אנו קוראים למקבלי ההחלטות להעמיד את נושא השבת גופותיהם של הדר ואורון על בסיס הומניטרי בראש סדר היום של מדינת ישראל. הערבית ההדדית והלכידות החברתית הם הרוח שבזכותה יוצאים לוחמינו למלחמות - ומנצחים בהן", הוסיפו. "בכך מכריזה מדינת ישראל לחייליה ואזרחיה כי היא, השולחת אותם אל הקרב, מחויבת לגורלם ולהשבתם של החיילים הביתה".

אתמול נפגש נתניהו עם משפחות גולדין, אורון ומנגיסטו: ראש הממשלה ומזכ"ל האו"ם כינסו את משפחות הנעדרים לפגישה סוערת וקשה בלשכת ראש הממשלה בירושלים. לטענת המשפחות ראש הממשלה לא סיפק את התשובות להן ציפו וסיפר להן כי הבנים לא ייכללו בעסקה עם טורקיה.