"רכיבה על אופניים בת"א - כמו משחק וידאו"

כמה עשרות רוכבים ורוכבות יצאו לרחבי תל אביב במחאה על האכיפה החדשה בעיר. "אי אפשר לאכוף ללא תשתיות", הם אומרים. "המטרה שלנו היא לא לסכן הולכי רגל אלא שכל אחד ייסע בדרכיו שלו"

מחאה על גלגלים: עשרות רוכבי אופניים יצאו היום (ראשון) לרכיבת מחאה ברחבי תל אביב, במחאה על מדיניות האכיפה החדשה נגד הרוכבים על מדרכות: "יש אפס תשתיות ויש אכיפה, אי אפשר את שניהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרוכבים יצאו בחמש קבוצות ממספר מוקדים בעיר, כחלק מהמאבק במדיניות החדשה והבלתי מוצדקת - כך לטענתם. "אני נוסע כל יום לעבודה מגבעתיים לרוטשילד, ועובר הרבה מהמורות בדרך, ואני נאלץ עכשיו לנסוע על הכביש", אמר לחדשות 2 Online אביב כהן. "זו תחושה של משחק וידאו עם פסילה אחת בלבד. בינתיים אני עוד פה".

כהן מוסיף כי "המטרה שלנו היא לא לסכן הולכי רגל אלא שכל אחד ייסע בדרכיו שלו, ויש לזה פתרונות". אורן בג'יו, שהגיע גם הוא לרכיבה, הוסיף על כך כי "אי אפשר לאכוף ללא תשתיות".

תל אביב, הערב (חדשות 2)

במהלך הרכיבה נראו חלק מהמשתתפים בצידו הימני של הכביש, בעוד אוטובוס משמאלם מנסה להכנס לתחנה. הסיטואציה הזו ממחישה את אחד הקשיים והסכנות עמם מתמודדים הרוכבים בעקבות התקנות החדשות.

חמש הקבוצות יצאו מחמש נקודות בעיר: הראשונה ברחוב פנקס פינת דרך נמיר, השנייה ברחוב יגאל אלון פינת נחלת יצחק, אחרת ברחוב בגורשוב פינת הירקון, הרביעית בשדרות וושינגטון פינת פלורנטין - וזו הנוספת מכילה קבוצת הורים וילדים שיצאה לדרך מכיכר רבין וצפויה לדווש אליה בחזרה.