ראש מח"ש: ירידה בתלונות? אולי מדובר בשקט מלאכותי

במהלך הדיון בוועדה למעמד האישה בכנסת הסביר מפכ"ל המשטרה את הנחייתו שלא לטפל בתלונות אנונימיות ואף טען כי חלה ירידה במספר התלונות הנוגעות להטרדה מינית. אלא שאז שיגר ראש מח"ש עקיצה מרומזת לעבר המשטרה: "אני מזמין את המשטרה לבדוק איתנו אם לא מדובר בשקט מלאכותי"

האם ראש המחלקה לחקירת שוטרים פותח חזית מול המשטרה? במהלך הדיון שהתקיים היום (שלישי) בוועדה למעמד האישה בכנסת, שלח ראש המחלקה עקיצה מרומזת בנוגע לירידה במספר התלונות נגד שוטרים. "אני מזמין את המשטרה לבדוק את זה איתנו", אמר כרמל בדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון שהתקיים בוועדה, נדרש בין השאר מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לספק הסברים בנוגע להנחייתו שלא לטפל בתלונות אנונימיות, הנוגעות בין השאר להטרדות מיניות. בהקשר זה, אמר ראש מח"ש כי "יש עכשיו שקט תעשייתי בכל הקשור לתלונות", אך בהמשך עקץ והוסיף: "אני מזמין את המשטרה לבדוק איתנו אם זה לא שקט מלאכותי", כלומר רמז כי המשטרה אינה מעבירה תלונות בנושא לטיפול המחלקה.

המפכ"ל אלשיך מצדו, הסביר את הנחייתו שחוללה סערה בנוגע לתלונות האנונימיות. "יש תופעה מאוד לא בריאה שבה מבצעים חיסולי חשבונות באמצעות מכתבים", אמר. הוא אף טען כי רוב המכתבים האנונימיים לא עוסקים בהטרדות מיניות, והבהיר כי שלא ידווח על מקרה כזה ייענש.

אלשיך בדיוני הוועדה (ערוץ הכנסת)

"מגיע מכתב שיכול להכפיש המון אנשים", הוסיף. "הוא משאיר עננה בלתי בדיקה ובדרך כלל מופיע לפני שמישהו מועמד לקידום. התופעה הזו נראית לי חולנית".

אלשיך הבהיר כי התלונות האנונימיות שלא ייבדקו הן רק תלונות הנוגעות לעבירות משמעת, והדגיש כי כל תלונה על עבירה פלילית, גם אנונימית, תיבדק: "המשטרה תמשיך להעביר למח"ש מכתבים אנונימיים, זה חלק מהמדיניות, אך כמות המכתבים ירדה באופן משמעותי". אמירתו זו של המפכ"ל הובילה להתבטאותו של ראש מח"ש בנושא.