שטרית: "שילמתי רבע מיליון שקלים כפיצויי פיטורים"

השר לשעבר מאיר שטרית טען הבוקר כי הכסף ששילם לעוזרת הבית לשעבר, כרבע מיליון שקלים, לא נועד כדי להשתיק את טענותיה על כך שהטריד אותה מינית, אלא הוא פיצויי פיטורים עבור שנתיים עבודה. "זאת השמצה, זה פגע בשמי הטוב", אמר. האזינו לריאיון

השר לשעבר מאיר שטרית הודה היום (חמישי), לראשונה בקולו, כי שילם לעוזרת הבית לשעבר שלו סכום של כרבע מיליון שקלים, לטענתו כפיצויים על עבודתה במשך שנתיים. את הדברים אמר בתכניתם של ירון דקל ועמית סגל בגל"צ "דקלסגל", על רקע טענותיה של העוזרת כי שטרית הטריד אותה מינית במהלך עבודתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"זאת השמצה, זה פגע בשמי הטוב, לא היה ולא נברא", טען שטרית בריאיון לגבי הטענות על הטרדה מינית, אך כשעומת עם הטענה כי שילם לעוזרת את הסכום המדובר, הגדול בהרבה מסכום פיצויים רגיל עבור שנתיים עבודה, ענה: "אז מה? יש אנשים עם זכויות שמגיע להם. עדיף ללכת לבית משפט?". 

שטרית התייחס בריאיון גם לסערה שפרצה סביב משכורתה של רעייתו רותי שטרית, אשת יחסי הציבור של רשת מגה, וסביב הבונוס שקיבלה בעת בה החברה נקלעה לצרות. "עשו לאשתי עוול, מה שפרסמו היה שקר מוחלט", אמר שטרית. "הייתה סתם התנפלות עליה, היא עובדת באופן יוצא מן הכלל. על מה באים אליה בטענות? היא לא עשתה גרוש שהיא לא עבדה בשבילו קשה מאד". השר לשעבר אף טען כי הפרשה לא פגעה לרעייתו בקריירה. "להיפך, היא קיבלה מאז הצעות רבות", אמר.

"עשו לה עוול" (תמר מצפי באדיבות גלובס)

שטרית אף הגיב לאפשרות שיחזור לפוליטיקה ביום מן הימים. "לא סיימתי עם הפוליטיקה, אני אוהב אותה, אהבתי את העבודה הציבורית", אמר. "אם ארצה לחזור יש כל מיני דרכים שאני אשקול אותן בבוא הזמן. אני מסתכל מבחוץ על הכנסת ולא אוהב את מה שאני רואה".