הנרצחים נטמנו: "לא אצליח לשאת את הכאב לעולם"

מאות רבות הגיעו לבתי העלמין בכרמיאל ובאופקים כדי ללוות למנוחות את אלון בקל ושמעון רוימי ז"ל, שנרצחו בת"א. חבריו של בקל, שמטיילים בגואטמלה, עמדו לזכרו. אחד מחבריו של רוימי: "הצליחו להפריד בינינו"

מאות מכרים, חברים ובני משפחה הגיעו לבתי העלמין בכרמיאל ובאופקים ללוות את אלון בקל ושימי רוימי, שנרצחו בפיגוע הירי בתל אביב ביום שישי האחרון, בדרכם האחרונה. "האוצר שלי נקבר", מיררה בבכי אמו של אלון מעל קברו. "היה ילד ואיננו עוד. בני, יקירי, משוש חיי, תמיד אני מרימה משא כבד ואת הכאב הקשה הזה לא אצליח לשאת לעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אי אפשר היה להפריד אותנו", ספד לשמעון רוימי חבר ילדות. "חמישה חברים הכי טובים. עברנו הכול. הצליחו להפריד אותנו ברגע שהכי אהבנו". גם ראש העיר אופקים איציק דנינו ספד לשמעון, בן עירו. "בצהרי יום שישי במרכז תל אביב הכריע הרוע את הטוב", אמר. "אנו מתקשים להיפרד ממך ולהשלים עם הגזרה. שמעון הלוחם נפל בשדה הקרב של השנאה ונרצח רק בשל היותו בן לעם היהודי". דנינו אף קרא לממשלת ישראל "לעשות מה שצריך בכדי לעצור את מסע ההרג ברחובותינו".

מוקדם יותר פרסמו חבריו של בקל, שמטיילים בגואטמלה, סרטון המתעד דקת דומיה לזכרו. "הוא בטוח הגן על מישהו בגופו", כתבה אחת מחברותיו של בקל בפוסט שפורסם לצד הסרטון. "באופן טבעי אני משייכת אליך תכונות של גיבור".

גם בת זוגו ספדה לו בחשבון הפייסבוק שלה. "התחלנו לצאת לפני חודש, וכאילו תמיד היית פה איתי", כתבה חברתו של בקל רוני דגני. "משהו כזה שפשוט היה אמור לקרות".

"אני לא מאמינה שהסיבה היחידה שאני רושמת סטטוס היא בגלל שאתה לא פה", המשיכה דגני. "בתקופה הקצרה שלנו יחד, ועם זאת כל כך ארוכה, גרמת לי להרגיש נסיכה, והיית גם קורא לי ככה. גרמת לי להרגיש שאתה פה בכל שניה נתונה. מרגישה שאני מכירה אותך כל חיי. הבטחת לי שבגלל השבוע העמוס הזה, שלא הצלחנו להיפגש בו הרבה, שהשבוע שיגיע יראה אחרת לגמרי. ועכשיו הוא באמת יראה אחרת".

אמו של שימי: "איבדתי את היקר לי מכל"

אבל כבד נפל גם על בית משפחת רוימי באופקים, עם קבלת המרה שבבשורות על הפיגוע בתל אביב והירצחו של הבן שמעון. "איבדתי את היקר לי מכל", סיפרה בכאב איריס, אמו של שימי. "בעל המסעדה בא לבקש סליחה. אמרתי שהוא לא אשם, כולנו אשמים בגלל שאנחנו יהודים. שלשום שמעון דיבר איתי ואמר לי שהוא מתגעגע ואמר לי 'אולי מחר אני אבוא' כי ביום שבת אני לא אהיה פה, ותראו מה קרה", היא אמרה בדמעות.

על העונש למחבל ומשפחתו היא מוסיפה: "כל אימא שהוציאה מבטנה מחבל, סופה שצריך להרוס את ביתה. המחבל צריך לקבל עונש של שן תחת שן ועין תחת עין. הוא לא צריך לשבת בכלא אלא לקבל את מה שמגיע לו, ושאבא שלו לא ינקה את מצפונו בכך שהסגיר את בנו".