משפחות הקורבנות מגיבות לחיסול קונטאר: "סגרנו מעגל, הצדק נעשה"

סמדר הרן, אלמנתו של דני הרן שנרצח על ידי קונטאר, אמרה: "זה צדק פואטי שהמדינה שחררה אותו ועכשיו חיסלה אותו". אחיו של דני הרן, ברוך, אמר: "זה נעשה באיחור, אבל נעשה - ואנחנו מרוצים". קרן שחר, שאביה אלי שחר נרצח אף הוא בידי רב המחבלים, אמרה: "אנחנו גאים במדינת ישראל שלא שכחה אותנו, קונטאר לא קיים יותר"

"הצדק נעשה, סגרנו מעגל": משפחות הקורבנות שנרצחו באותו לילה נורא באפריל 1979 בנהריה, בו רצח קונטאר את בני משפחת הרן ואת השוטר אליהו שחר ז"ל, הגיבו הבוקר (ראשון) לידיעה על חיסולו של רב המחבלים - והביעו סיפוק מכך שהחשבון עמו נסגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמדר הרן, אלמנתו של דני, דיברה בתכנית "העולם הבוקר" וסיפרה כי היא חשה הקלה בעקבות הידיעה על חיסול קונטאר שהמיט אסון על משפחתה: "יש פה צדק פואטי בכך שהמדינה שחררה אותו אבל היא גם זאת שחיסלה אותו בסוף". הרן סיפרה כי "בתוך הלב חולפות כל השנים האלה, וזה מאד סוער. גם אחרי שהוא שוחרר הוא מעולם לא היה איש של שלום".

ברוך קרן, אחיו של דני הרן,הביע רגשות מעורבים. "מצד אחד זה מחזיר אותנו 37 שנים אחורה, כשדני היה בן 31 ובנותיו היו בנות שנתיים וארבע וביום אחד הם נרצחו באכזריות", אמר קרן. "מצד שני אנחנו מרוצים שסוף סוף חיסלו אותו, אחרי שהוא יצא מהכלא ומעולם לא הביע חרטה והמשיך לפעול נגד מדינת ישראל. זה קרה באיחור, אבל זה מה שהיה צריך לקרות ואנחנו יכולים רק לברך".

"אנחנו גאים במדינה שלא שכחה אותנו", סיפרה לחדשות 2 Online קרן שחר, שאביה אלי שחר ז"ל נרצח על ידי קונטאר במהלך קרב יריות. "אני שמחה שמדינת ישראל לא שכחה אותנו ואנחנו מרוצים מהתוצאה", אמרה הבוקר. "מרגיע אותי מאד, אני מרגישה הקלה שסוף סוף סגרנו מעגל, שהוא לא קיים ושהוא לא יפגע באף אזרח יותר".

החיסול: טילים שוגרו לעבר המבנה בו שהה קונטאר

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה הלילה כי מספר טילים פגעו בבניין בדמשק. בתקיפה נהרגו מספר בני אדם, ביניהם, כך דיווחו גורמי ממשל ברשתות החברתיות - גם רב המחבלים סמיר קונטאר.

הריסות בג'רמאנה, הלילה (הטלוויזיה הסורית)

התקיפה בוצעה ברובע ג'רמאנה בדמשק לפנות בוקר. לדברי כלי התקשורת בסוריה, האחראים לתקיפה הם "ארגוני טרור". עם זאת, גורמי ממשל פרסמו ברשתות החברתיות כי מדובר בתקיפה ישראלית שנועדה לפגוע בקונטאר.

אותם גורמים טענו כי הוא שהה בבניין - אך כי גורלו אינו ידוע. אחיו של קונטאר, בסאם, ספד לו בחשבון הפייסבוק שלו זמן קצר לאחר התקיפה, אך לא סיפק פרטים אודות נסיבות מותו. "בגאווה אנחנו מתאבלים על מותו של המנהיג קונטאר", כתב האח. "לכבוד הוא לנו להצטרף למשפחות הקדושים המעונים".

בחודשים האחרונים, על פי דיווחים בכלי תקשורת זרים, פעל קונטאר לביסוס תשתית טרור בגולן הסורי ובאזורים נוספים בסוריה, עבור משטר אסד. תשתית זו, כך על פי הדיווחים, אמרוה היתה לשמש נגד המורדים אבל גם לצורך פיגועים נגד ישראל.

יש לציין כי זוהי אינה הפעם הראשונה בה מדווח כי קונטאר חוסל במתקפה ישראלית: ביולי האחרון דווח כי קונטאר חוסל במתקפה אווירית על מכונית ובה פעילי חיזבאללה, אך דיווח זה התגלה כשגוי.

נידון ל-5 מאסרי עולם - ושוחרר ב-2008 (הטלוויזיה הסורית)

קונטאר, מחבל לבנוני, רצח בשנת 1979 שלושה מבני משפחת הרן מנהריה ושוטר. הוא נדון לחמישה מאסרי עולם ועוד 47 שנים במצטבר, אך שוחרר בשנת 2008במסגרת העסקה להשבת גופותיהם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב. חטיפתם של שני חיילי המילואים בגבול ישראל-לבנון ב-12 ביולי 2006 הובילה לפריצת מלחמת לבנון השנייה.

לאחר שחרורו, הפך קונטאר לדובר חיזבאללה וסמל למאבק המזוין בישראל. חודשיים לאחר שחרורו הגיע לגבעת הצעקות ברמת הגולן והכריז כי הרמה תוחזר בעתיד לידי סוריה. לאחר עסקת שליט, באוקטובר 2011, אמר כי הוכח שחטיפות חיילים הן אמצעי מאבק יעיל לשחרור האסירים הכלואים בישראל ויש להמשיך בדרך זו. קונטאר הופיע ברשימת המבוקשים של הממשל האמריקני, יחד עם בכירים בחמאס.