עשרות חקלאים מול בית שר האוצר: "אם אנחנו לא נרוויח, אתה לא תישן"

החקלאים הפגינו הבוקר בחיפה מול ביתו של כחלון במחאה על אי העברת תקציבים שהובטחו לחקלאות. הם הזהירו מקריסת החקלאות הישראלית עקב הקיצוץ בתקציב: "מחכים שתטפל בבעיות, לא יהיה לך שקט. מחאת הטרקטורים הייתה רק הצעד הראשון"

חקלאים על טרקטורים מול ביתו של שר האוצר: בחיפה הפגינו הבוקר (ראשון) עשרות חקלאים במחאה על אי העברת תקציבים שהובטחו לחקלאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"ביקשת ארגז כלים לטפל ביוקר המחיה, ביוקר הדיור, אז תטפל", קראו המפגינים במערכת כריזה מול ביתו של כחלון, בשעת בוקר מוקדמת. "אם אנחנו לא נישן, גם אתה לא תישן. אנחנו לא נרוויח -ולך לא יהיה שקט. לא נאפשר לממשלה לפגוע בענף החקלאות".
|
עשרות החקלאים עלו לחיפה מרחבי הארץ עם טרקטורים, טנדרים ותוצרת חקלאית לרחוב מגוריו של השר. בין השאר הם מחו על פערי התיווך הגדולים בין המחיר שהם מקבלים עבור התוצרת, לבין המחיר שבו היא נמכרת לצרכנים. המפגינים מזהירים מפני קריסת החקלאות הישראלית לנוכח הקיצוץ בתקציבים המופנים לחקלאות.

"כחלון הבטיח הרבה הבטחות אבל התקציב עבר והבטחותיו נותרו בגדר מס שפתיים. הגענו לכאן על מנת להזכיר לו את ביטול מס המעסיקים ועדכון הסכום המותר בניכוי, שהוא כבר דאג לציין במסמך העשייה של המפלגה ב 180 ימים והוכיח לכולנו שהוא דברן גדול ככל הפוליטיקאים", אמר נשיא התאחדות החקלאים והאיכרים, דובי אמיתי.

"מחאת הטרקטורים האחרונה הייתה יריית הפתיחה בלבד ולא נפסיק עד שכחלון יתעורר ויבין שהחקלאות הישראלית קורסת במשמרת שלו. בכוונתנו להמשיך ואף להגביר את המחאה החקלאית בה התחלנו - להעברת המסר הברור כי לא ניתן עוד למרוח אותנו בהבטחות סרק ולנתק אותנו מזכותנו החוקתית לשמוע ולהישמע, בכל הקשור לרמיסת המדינה את החקלאות".