עצרת הזדהות עם צרפת בת"א: "המאבק בטרור משותף"

מתקפת הטרור בפריז גרמה זעזוע בכל העולם, ובכיכר רבין נערך אירוע התייחדות והזדהות עם כאב העם הצרפתי. השגריר הצרפתי: "צרפת משלמת מחיר כבד בשל מאבקה הנחוש בטרור". הנשיא לשעבר פרס: "על האנושות כולה לעמוד כתף אל כתף"

אלפי בני אדם הגיעו הערב (שבת) לעצרת הזדהות עם העם הצרפתי בעקבות מתקפת הטרור הרצחנית שבה נהרגו כ-128 בני אדם. בניין עיריית תל-אביב-יפו הואר בצבעי דגל הרפובליקה, כאות הזדהות עם הקורבנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הפיגוע של אמש מסמל את תחילתה של מלחמה חדשה נגד צרפת, נגד העם הצרפתי ונגד כל אלו שאוהבים את פריז", נאם השגריר מזונאב. "לאכזריות אין גבולות. צרפת משלמת את המחיר על מלחמתה בטרור ובדאע"ש. המחיר הזה הוא גבוה, אבל צרפת עדיין עומדת על רגליה ולא תוותר, אנו חייבים זאת לקורבנות, לעמנו ולערכינו".

גם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס הגיע לכיכר רבין על מנת להביע הזדהות עם הקורבנות. "על האנושות כולה לעמוד כתף אל כתף במלחמה בלתי מתפשרת בכדי להכות בטרור ולמנוע שפיכות דמים של אנשים חפים מפשע ושוחרי שלום בכל מקום בעולם. אחינו הצרפתים, אנו שותפים מלאים באבלכם הכבד ואנו נתפלל לזכר הקורבנות החפים מפשע שנרצחו במתקפת הטירוף אמש בפריז".

"עבר על צרפת ליל בלהות" (חדשות 2)

מוקדם יותר פרסם שגריר צרפת בישראל סרטון בו הזמין את אזרחי ישראל לקחת חלק באירוע ההזדהות. "עבר על צרפת ליל בלהות ואין לנו מילים מספיקות כדי לתאר את הצער ואת הסולידריות שאנו חשים כלפי הקורבנות", אמר השגריר הצרפתי בסרטון. "צרפת משלמת מחיר כבד בשל מאבקה הנחוש בטרור אך כפי שנשיא הרפובליקה הזכיר בליל אמש: צרפת לא תיכנע".

שגריר צרפת בישראל פטריק מזונאב

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, התייחס הערב למתקפת הטרור בפריז: "אנו המומים וכואבים מול מתקפת הטרור הרצחנית אתמול, בלבה של העיר פריז. בשם אזרחי ישראל אני שולח את תנחומיי הכנים לעם הצרפתי ולמשפחות שאיבדו את יקיריהן. מדינת ישראל עומדת לצידכם במאבקכם הבלתי מתפשר בטרור".

ריבלין הדגיש כי הטרור, מכה ללא הבחנה, פוגע והורג חפים מפשע. "אנו, אזרחי העולם החופשי, המתמודדים עם איומו, נעמוד מאוחדים במאבק נגד אלו המבקשים לרצוח, לפצוע ולעשות שימוש באלימות והרס", כתב. "תפילותינו נתונות להחלמתם המהירה של הפצועים".