מאות תושבים הפגינו בת"א: "להרחיק את האופניים החשמליים"

3 ימים לאחר שנער רכוב על אופניים חשמליים פגע בבת 3 וגרם לה לחבלות, הפגינו מאות מתושבי ת"א נגד אוזלת היד של הרשויות בטיפול בסכנה. "אנחנו לא יכולים להסתובב בשדרות בשקט", אמרה אמה של בת ה-3 שנפגעה

"סכנה להסתובב בשדרות". ההפגנה בת"א, הערב (עידן בן ארי)

כ-200 בני אדם השתתפו הערב (חמישי) בהפגנה שנערכה בשדרות ההשכלה בתל אביב הקוראת לרשויות למצוא פתרון לסכנת רוכבי האופניים החשמליים ברחובות. ההפגנה התקיימה לאחר שנער שרכב על אופניים חשמליים פגע בתחילת השבוע בפעוטה בת 3 וגרם לה לחבלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשתתפים הניפו שלטים הקוראים למנוע את האסון הבא ולהוריד את האופניים החשמליים מהרחובות. מולם, התגרו מספר נערים רכובים על אופניים חשמליים, שנסעו מסביב למפגינים.

"אנחנו דורשים שמישהו ירים את הכפפה ויתחיל להתייחס לעניין הזה ברצינות", אמרה שירי שומינר, אמה של בת ה-3, שהשתתפה אף היא בהפגנה. "יש המון רוכבי אופניים חשמליים שטסים בשדרות ובמדרכות שאין להם פתרון ראוי ולא לנו. אנחנו רוצים שמישהו ייתן על זה את הדעת. המשטרה צריכה לאכוף ומשרד התחבורה צריך להתקין תקנות הולמות".

שומינר הוסיפה: "לא ייתכן להתקין תקנות לפיהן ילד בן 14 רשאי לרכוב על שבילי אופניים בשעה שאין שבילי אופניים, ובאותה מידה לא יכול להיות שהמשטרה לא נותנת קנסות ולא לוקחת לילדים שנוהגים בפראות את האופניים שלהם. וגם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, שאנחנו נמצאים בשטח שלו, צריך לתת על זה את הדעת ולמצוא פתרון. אנחנו היום לא יכולים להסתובב בשדרות בשקט".