שוטרים חסמו מדרחוב בשביל קפה

ניידות משטרה שחולפות בתוואי הרכבת הקלה במרכז ירושלים הן אולי לא המחזה הנדיר ביותר, אך תנועתן מוגבלת לצרכים מבצעיים בלבד. לא כך כשתושב העיר נתקל בניידת ברחוב יפו השוקק הולכי רגל, ובסמוך לה מצא את השוטרים כשהם מתענגים על ארוחת בוקר ממושכת. מהמשטרה נמסר: "השוטרים לא פעלו כשורה ובניגוד לחוק"

ניידת המשטרה סמוך לפסי הרכבת

בארבע השנים האחרונות הפך תוואי הרכבת הקלה לעורק התחבורה הראשי של ירושלים. מלבד כ-130 אלף הנוסעים בה מדי יום, הפך מסלול הרכבת למדרחוב שוקק חיים שחוצה את מרכז העיר ומשרת את הולכי הרגל. אחד מאותם הולכי רגל תיעד אתמול (ראשון) ניידת משטרה שאנשיה לא ממש התחשבו בנוחות הולכי הרגל או בחוק והחנו אותה במשך שעה ארוכה סמוך לפסים - במקום שאינו מיועד למעבר כלי רכב ומפריע למעבר הולכי רגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תנועת רכבי חירום והצלה על תוואי המסילה אומנם מותר בנסיבות מבצעיות, אך השוטרים שתועדו חונים ברחוב יפו, סמוך לשוק מחנה יהודה בעיר, עסקו בפעילות שקשה להגדירה מבצעית - אכילת ארוחת בוקר בבית קפה סמוך שכללה מזון קל וכוס קפה.

השוטרים תועדו בבית הקפה הסמוך

מ', תושב העיר שעבר במקום אתמול בבוקר בדרכו לסידורים ביחד עם בנו, התרעם כשהבחין בניידת החונה ובשני השוטרים. "הייתי בסידורים במשך כשעה וכשיצאתי ראיתי שהשוטר והשוטרת עדיין יושבים באותו שולחן ומסיימים את ארוחת הבוקר", סיפר.

"בשלב הזה כבר התעצבנתי על החוצפה, הוצאתי את המצלמה וצילמתי כמה תמונות", הוא הוסיף. "מכעיס אותי מאוד לראות את הדברים האלה, ובגלל זה התעקשתי לצלם. זו פשוט חוצפה איך שהם מרשים לעצמם". לטענת מ', כשהתקרב אל השוטרים התקדם אחר מהם לעברו ואמר לו "אנחנו נתפוס אותך".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "לאחר בירור המקרה על ידי משטרת ירושלים עולה כי השוטרים לא פעלו כשורה ובניגוד לחוק. השוטרים יטופלו במישור המשמעתי והמשטרה רואה את המקרה בחומרה רבה".