35 מטיילים שנתקעו בוואדי קלט חולצו

מתנדבי יחידת החילוץ מגילות סייעו להם לצאת אל הכביש - שם חיכה להם האוטובוס. אחד המטיילים נפצע ופונה במסוק לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. במקביל, לוחמי 669 עמלו במשך 5 שעות על חילוצו של מטייל ששבר את האגן

בחילוץ מורכב של אנשי יחידת החילוץ ערד, אדם שנפצע קשה הוטס לבית החולים סורוקה לאחר שלוחמי יחידת 669 פעלו במשך חמש שעות להוציא אותו מתוואי הנחל אליו נקלע, שם נפל ושבר את האגן. החיילים הגיעו אליו במסוק, והצליחו ביחד עם רופא היחידה לחלץ אותו למרות מצבו הרפואי המורכב ולהעבירו לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד אתמול, 35 עולים מצרפת המתגוררים במרכז הארץ יצאו לטיול החודשי שלהם, כמנהגם. תוואי הדרך: מענתות לאורך ואדי קלט. אלא שבשלב מסוים הם נקלעו לשעות החשיכה - ללא יכולת לצאת מהנחל.

למקום הוזעקו דרך מוקד 100 של המשטרה מתנדבי יחידת החילוץ מגילות, שסייעו להם להגיע בשלום לאוטובוס שחיכה להם על הכביש. החילוץ, שנמשך כחמש שעות, הוכתר לבסוף כהצלחה.

באירוע נפצע אדם אחד באורח קל-בינוני שחולץ מהשטח ופונה לבית החולים סורוקה על ידי יחידת חילוץ ערד. "בשעות אחר הצהריים קיבלנו דיווח ראשוני לפיו יש פצוע בשנות ה-60 לחייו עם שברים בגפיים", סיפר אורן אריאלי סגן מפקד יחידת חילוץ ערד. "לאחר כשעה הגענו לפצוע, הוא שכב ולא היה מסוגל לזוז. הוזנק מסוק שהגיע תוך רבע שעה ובוצע חילוץ באמצעות כאבל באמצע הלילה ומהשטח הוא פונה לבית החולים סורוקה".