שירה מיכל דבוש ועומר שמש נהרגו בתאונה הקטלנית בנפאל

שירה מיכל דבוש (30) יצאה לטיול לאחר שסיימה התמחות ברפואה יחד עם בן זוגה. עומר שמש (21) נהרגה לאחר שעזבה יחד עם חבר שטייל עמה את אזור האנפורנה בו התרחש אסון מפולת השלגים שגבה את חייהם של ארבעה ישראלים

שירה מיכל דבוש (דוברות עיריית רמת גן)

תאונת האוטובוס בנפאל: הותר לפרסום כי שירה מיכל דבוש (30) מרמת גן ועומר שמש (21) מהוד השרון היא אחת ההרוגות הישראלית בתאונה הקטלנית היום (שישי) בדרך לעמק לנגטנג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דבוש ושמש שהו באוטובוס כשהיו בדרכם לשמורה שמצפון מערב לבירה קטמנדו. משרד החוץ נמצא בקשר עם משפחותיהן של השתיים, ושגריר ישראל בנפאל פועל יחד עם חברות הביטוח והגורמים הרלוונטיים להשבת גופותיהן של השתיים ארצה.

דבוש, רופאה במקצועה, יצאה לטיול יחד עם בן זוגה אחרי שסיימה את התמחותה בהצטיינות בבית החולים ה"עמק" בעפולה, רגע לפני שהחלה בתפקיד חדש. את לימודי הרפואה באוניברסיטת באר שבע סיימה בהצטיינות. כוחות החילוץ באזור איתרו אותה ובתום פעולות החייאה נאלצו לקבוע את מותה.

ההודעה בבית האם, היום (חדשות 2)

"בנוסף למעלותיה, שירה הייתה גם מוזיקאית מוכשרת שניגנה בפסנתר ובאקורדיאון ובעלת קול נפלא", סיפרו הערב בני משפחתה. "היא אהבה את הארץ וטיילה הרבה. את מותה מצאה במהלך טיול עם בן זוגה האהוב יגאל בנפאל. שירה הייתה אהובה על כל מכריה וחבריה הרבים. בחורה צנועה ואוהבת אדם והפיצה סביבה אור ושמחת חיים וטוב אין קץ. היא הייתה בתה היחידה של אסתר דבוש והייתה כל עולמה".

בבית החולים "העמק" בעפולה, סיפרו כי שירה היתה אמורה להגיע למסיבת סיום תקופת ההתמחות ."היא סיימה סטאז' בהצטיינות והיתה אמורה להגיע לבית החולים בימים הקרובים למסיבת הסיום וקבלת תעודת הצטיינות. את תקופת הסטאז' היא סיימה לפני כחודש והיתה אמורה להתחיל התמחות ברפואת המשפחה בתל אביב".

ד"ר דוד אלמוג, סגן מנהל בית החולים ומנהל תכנית הסטאז'רים לרפואה סיפר כי בתום תקופת הסטאז' כל מנהלי המחלקות הציעו לה התמחות אבל היא העדיפה להתמחות ברפואת משפחה במרכז הארץ. "היא הייתה בחורה חייכנית, שמחה ומאוד מקצועית. היו לה יחסים מצויינים עם כולם בבית החולים. כל הרופאים שיבחו אותה בהמלצות. כל מוסד היה שמח לכזו רופאה כמו שירה. כולנו בבית החולים בהלם. זה אובדן גדול". העובדים הסוציאליים של עיריית רמת-גן ילוו את המשפחה. ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, השתתף באבלה הכבד של האם, אסתר דבוש ובני המשפחה.

עומר שמש (חדשות 2)

אזור האסון מיד לאחר התאונה (sajhasabal.com)

הטיול במזרח הסתיים באסון

הרוגה נוספת כתוצאה מהתהפכות האוטובוס היא עומר שמש בת 21 מהוד השרון. שמש, בוגרת תיכון "הדרים" בעיר, טיילה בתקופה האחרונה במזרח יחד עם החבר שלה, ובימים האחרונים הם הגיעו לנפאל.

חבר של עומר שנפצע אף הוא בתאונה באורח קל, שהה עמה רק לפני מספר ימים באזור האנאפורנ בו ארעה סופת השלגים שגרמה למותם של ארבעה ישראלים אחרים. כבר אז הביעו חבריהם של השניים דאגה בפניהם לנוכח השהות באזור המסוכן.

עירית קרס, מנהלת בית הספר הדרים בו למדה עומר סיפרה לחדשות 2 Online על ילדה יפה ומלאת חן. "נערה מתוקה שבלטה ברגישותה, טוב ליבה ובעזרה לזולת. היא תמיד הייתה מוקפת בחברים, אהובה ואנושית אמיתית ומיוחדת. רק לפני שבוע ניצלה מהאסון הראשון. אנחנו המומים וכואבים, היא הייתה ותישאר תמיד חלק ממשפחת הדרים.

"עשרות ישבו על הגג"

מחקירת האירוע עולה כי האוטובוס, שבו נסעו בעיקר תיירים, הכיל נוסעים יותר מהמותר. המשטרה בנפאל מסרה שעל האוטובוס, ששייך לחברה נפאלית, היו קרוב ל-100 נוסעים שעשו את דרכם בכביש צר במחוז בלקוט. "עד עכשיו חולצו 52 פצועים, חלקם הובאו לבית החולים בבירה קטמנדו, ואחרים פונו לבית החולים של חבל נוואקוט לקבלת טיפול", דיווח סגן מפקד כוח המשטרה באזור קטמנדו, ארון פאודל. קושהארי ניראולה בכיר משטרה נוסף אמר כי הגורם לתאונה הוא הכביש המשובש.

נסיעה על הגג, נפאל (אמיר לובל)

"באחד הסיבובים האוטובוס איבד שיווי משקל, נפלנו לתהום, בין חמישים למאה מטרים נפילה, היו המון צרחות", סיפרה לחדשות 2 מיכל אלרואי, מטיילת ישראלית שנפצעה בהידרדרות האוטובוס בדרך לעמקהמטיילת, שעלתה עם חברתה עינב אטיאס לאוטובוס המקומי בקטמנדו, העידה כי מספר רב מאוד של אנשים עלו על הרכב. "הם העמיסו המון אנשים, אנחנו ישבנו על מושבים, אבל במסדרון עמדו המון אנשים, גם על הגג, זו דרך מאוד הררית מפותלת ומסוכנת".

בהכנת הידיעה השתתפו איתי עמיקם, יוסי זילברמן, אלון שני וברהנו טגניה