התפרעויות בהר הבית: 4 שוטרים נפגעו קל, חמישה עצורים

עשרות רעולי פנים החלו ליידות אבנים ולירות זיקוקים לעבר כוחות הביטחון במתחם ההר בירושלים. כוח משטרה פרץ לרחבת המסגדים והבריח את המתפרעים לעבר מסגד אל אקצא, משם הם ממשיכים ליידות אבנים ובקבוקי תבערה

העימותים בהר הבית, הבוקר (חטיבת דוברות המשטרה)

מהומות אלימות החלו הבוקר (רביעי) במתחם הר הבית בירושלים עם פתיחת האתר למבקרים ומתפללים. עשרות צעירים ערבים רעולי פנים החלו ליידות אבנים ולירות זיקוקים לעבר כוחות הביטחון המוצבים סמוך לשער המוגרבים. המתפרעים מתבצרים בתוך מסגד אל אקצא וממשיכים להתעמת עם השוטרים. ארבעה שוטרים נפגעו קל, 5 חשודים נעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העימותים האלימים פרצו מיד עם תחילת הביקורים של יהודים ותיירים בהר הבית, כשעשרות הצעירים החלו לתקוף באבנים את השוטרים, ששלושה מהם נפגעו קל וקיבלו טיפול רפואי במקום.

כוח משטרה פרץ לרחבת המסגדים והניס לאחור את מתפרעים, שנמלטו והתבצרו בתוך מסגד אל אקצא. משם, הם ממשיכים ליידות אבנים ואף בקבוקי תבערה וחומר נוזלי בלתי מזוהה שגרם לצריבות בעורם של השוטרים.

המתפרעים נערכו מראש (חטיבת דוברות המשטרה)

כוח המשטרה סוגר את חלונות המסגד ובקבוקי התבערה התנפצו על סורג החלון והתלקחו. בנוסף, שופכים מדי פעם רעולי הפנים חומר דליק דרך סורגי החלונות לעבר השוטרים ומנסים להבעירו אך ללא הצלחה.

במקביל, במבואות המובילים להר הבית התקהלו צעירים ערבים ויידו אבנים לעבר השוטרים, שוטר אחד נפגע קל בידו מאבן.

מחקירת האירועים התברר שהמתפרעים נערכו מבעוד מועד בכדי לעכב את כוחות הביטחון. הם הכינו מראש חבלים על הרצפה, שאותם הבעירו לאחר מכן, ובכניסות למסגד הציבו מתרסים של כיסאות ושולחנות שמאחוריהם הסתתרו והמשיכו ביידוי האבנים.

בלוקים, בקבוק תבערה וחומר צורב הושלכו (חטיבת דוברות המשטרה)

ממשטרת מחוז ירושלים נמסר כי "כוח המשטרה בפיקודו של מפקד המחוז ניצב יוסי פריינטי פעל במיומנות ומקצועיות, תוך הפגנת נחישות ואומץ רב ותחת מטר סלעים, זיקוקים, מוטות ברזל ובקבוקי תבערה, הצליח להסיר את כלל המחסומים שהוצבו בפתח הכניסה למסגד, בהם ארונות, מוטות עץ וברזל, חבלים ופלטות שיש גדולות".

במשטרת ירושלים אמרו כי ביקורי היהודים והתיירים מתקיימים כרגיל בשטח הר הבית והדגישו: "נמשיך לפעול ולגלות אפס סבלנות כלפי כל נסיון להפר את הסדר ותפעל לעצור את המתפרעים ולמצות עימם את מלוא הדין".