הכחישו שהתעללו בצבוע והופללו בגלל סרטון ברשת

ארבעה צעירים שתושאלו בחשד להתעללות בצבוע, הופללו לאחר שסרטון המתעד את מעשיהם הופץ ברשתות החברתיות. מעצרם של המעורבים הוארך בשמונה ימים. ברשות הטבע והגנים מביעים דאגה מהפגיעה ההולכת וגוברת בבעלי החיים באזור יו"ש. "מדובר באחד המקרים החמורים והקשים שראינו", אמר סגן מנהל המחוז על המקרה

נתפס במלכודת רגל, ואז הורעב. הצבוע הפצוע (חדשות 2)

המשטרה עצרה ארבעה צעירים בחשד שהתעללו באכזריות בצבוע סמוך לכפר עציון בערב יום הכיפורים האחרון (שישי). בתחילה הכחישו המעורבים את המיוחס להם, אך תיעוד שהופץ ברשתות החברתיות קשר אותם למעשה. את התמונות הקשות חסכנו מכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הארבעה נצפו ביום שישי האחרון בידי כוח צה"ל שחלף באזור, כשהם משוטטים עם צבוע פצוע במצב קשה מאוד. לנוכח מצוקת הצבוע, הזעיקו החיילים את פקחי רשות הטבע והגנים. אלא הבהילו למקום את הווטרינר הראשי של הרשות, שהצליח לייצב את מצבו של הטורף. במקביל הזעיקו הפקחים גם את שוטרי משטרת ש"י, לחקירת נסיבות המקרה.

בתשאול שנערך להם בזירה הכחישו החשודים כי מדובר בהתעללות, וטענו כי מצאו את הצבוע כשהוא פצוע. גרסתם הופרכה מאוחר יותר, בעקבות סרטון שהופץ ברשתות החברתיות שבו הם מתועדים כשהם מתעללים  בצבוע באכזריות רבה כשהוא מוחזק קשור.

"מדובר באחד המקרים החמורים והקשים שראינו", אמר סגן מנהל מחוז יהודה ושומרון ברשות הטבע והגנים, עמיר אלוני. "לצערנו אנו נתקלים בעשרות סרטונים של התעללות בבעלי חיים ובצייד של חיות בר מוגנות ביו"ש. הצבוע הזה נתפס במלכודת רגל, הנחשבת לאכזרית מאוד והוחזק בתת תנאים כאשר הוא מורעב, סובל מהתעללות קשה ובמצב של גסיסה. אנו מקווים כעת שימצו עם החשודים את הדין".

החשודים נעצרו מיד עם ראשית השבוע, ולאחר ששבו והכחישו את המיוחס להם, עומתו הצעירים עם התיעוד המפליל והודו במעשה. בית המשפט האריך היום את מעצרם ב-8 ימים.