תושבים מעוטף עזה בהפוגה: "עוד לא אורזים מזוודות"

למרות שהאש בעזה ננצרה מאתמול בערב, התושבים שיצאו להפוגה בירושלים לא ממהרים לחזור הביתה. הם צריכים עוד כמה ימים כדי להיות בטוחים שהשקט נשמר. "יש שנת לימודים שצריכה להתחיל עוד מספר ימים ולא התארגנו אליה בשום צורה", אומרת אחת התושבות

התושבים, היום (חדשות 2)

גם אחרי כניסת הפסקת האש לתוקף, תושבי עוטף עזה שיצאו להפוגה לא ממהרים לחזור לבתיהם. בעקבות הקריסות של הפסקות האש הקודמות, התושבים מחכים לראות אם בימים הקרובים יהיה שקט, ורק אז הם יחליטו האם לחזור לבתיהם או לא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגישה הרווחת בקרב התושבים אותם פגשנו הבוקר בירושלים היא לחכות עד ליום ראשון, ובהתאם להתפתחויות סוף השבוע הם יחליטו מה לעשות. "אם יהיה שקט נשקול חזרה הביתה, אבל לא לפני סוף השבוע", אמרו לנו במהלך יום כיף שנערך עבורם במשרד החוץ. "זו תקופה של אי ודאות, נעקוב אחרי האירועים ונקווה לשקט".

"לא רצינו לפתח ציפיות עד הרגע האחרון לאור המצבים הקשים שחווינו בחודשים האחרונים", אמר דרור נגבי, תושב שדה אברהם. "כולנו כאן ביחד ואנחנו שומרים על החוסן החברתי של היישובים. לחזור זה להפקיר את החיים של הילדים שלנו, ולא נעשה זאת לפני שיהיה בטוח. אנחנו עדיין לא יודעים מתי ואיך נחזור".

"לא הסתפקנו להתארגן לקראת הלימודים"

ליאורה, תושבת אחד היישובים בעוטף עזה, לא מחכה יותר מיומיים. "אנו עומדים לחזור ככל הנראה מחר ליישוב, לבית שלנו", היא אומרת. "אנחנו עדיין לא יודעים כיצד לעכל את המצב, אנו מפחדים לחזור. יש גם רמה מעשית יותר: יש שנת לימודים שצריכה להתחיל עוד מספר ימים ולא התארגנו אליה בשום צורה. שלושת ילדי נכנסים למערכת החינוך ולא קנינו להם ציוד. הגענו לירושלים כדי לתת לילדים הפוגה אבל ההורים לא מפסיקים לדבר על המצב".

ליום הכיף של עובדי משרד החוץ הצטרפו היום עשרות תושבי קיבוץ עין השלושה והסביבה. מי שמארח אותם הוא רוני הראל, ראש חטיבת הרווחה במשרד החוץ. "אנחנו עושים בכל סוף קיץ יום כזה לעובדים, והשנה החלטנו שאנחנו מרכזים את מאמצי העובדים כדי ליצור תחושה של משפחה וקהילה לאור המצב", הסביר. "כמובן שהחלטנו לארח את ילדי הדרום שנמצאים תחת אש אחרי 14 שנה כשהמסר שלנו להם הוא שאנחנו איתכם ותומכים בכם".