סגן הדר גולדין הובא למנוחות: "סמכתי עליך שנהיה זוג של נצח"

15 אלף איש ליוו בדרכו האחרונה את סגן הדר גולדין שנהרג בהיתקלות ברפיח והוגדר תחילה כחטוף. "לא חשבתי שתשאיר אותי לבד כל כך מהר", ספדה לו ארוסתו. "זה לא יהיה אותו דבר בלעדיך", ספד אחיו התאום

15 אלף איש מכל קצוות הארץ נענו לקריאתה של משפחת גולדין ונאספו היום (א') בבית העלמין בכפר סבא ללוות בדרכו האחרונה את סגן הדר גולדין, שנהרג בתקרית ברפיח ביום שישי האחרון ומותו נקבע לאחר שבתחילה הוגדר כחטוף. מסע ההלוויה יצא מבית משפחתו בעיר לשם הגיע הקומנדקר ובו ארונו של הדר. המשפחה התייחדה עם הבן ליד הארון בתפילה ומשם המשיכו לבית העלמין הסמוך, שם נטמן הדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעל הקבר הפתוח, ניצב אביו של הדר, ד"ר שמחה גולדין, שאמר קדיש וביקש מהקהל הגדול לשמר את דמותו של הבן שאיבד במעשים. "לא באתי היום לספוד להדר כי אם לספר עליו. הדר גולדין, סגן בפלס"ר גבעתי, היה אדם נפלא, כפי שכל הצעירים שקברנו לאחרונה היו נפלאים. הוא היה מיוחד בדרכו, כפי שכל אחד מהצעירים שקברנו היה, אבל הדר היה מיוחד באופן שנגע באנשים ואתם הקהל הגדול הזה - העדות לכך", אמר האב.

"הדר מצא את הדרך למצוא חיוך וזכות בכל מקום, ולכן כל כך קשה לבכות לו ובלתי אפשרי לבכות עליו", המשיך האב שמחה וביקש: "לכן מבעד לדמעות זכרו את החיוך המאיר של הדר שהוא המגע הראוי בין בני אדם".

סגן גולדין הובא למנוחות (חדשות 2)

"סוד האהבה אצלנו, אצלך"

אחיו התאום של הדר, צור, פנה אליו בדברי ההספד והבטיח כי לא ייפרד לעולם: "הדר אחי, בינינו לא צריך מילים כדי לדבר ולדעת. אנחנו מחוברים ואין סיכומים. לא ארפה. אנחנו שניים, חיים יחד ולא נפרדים לעולמי עד. חייך - חיי, וחיי- חייך. סוד האהבה אצלנו, אצלך".

ארונו של הדר מגיע לבית המשפחה (חדשות 2)

"אין כוח כשלך ואין רוח כשלך, אנחנו לפנייך ובעקבותיך", הבטיח האח צור. "ישראלי אמיתי, גדול מכולם. הדר, חלומך התגשם בחייך, חלומותיך ימשיכו ויתגשמו. אתה חלומם של הסבים והסבתות, של דברי ימינו, משפיע ותשפיע".

לבסוף פנה אל אחיו התאום ואמר: "הדר, אנחנו מתגעגעים, זה לא יהיה אותו דבר בלעדיך לעולם. אתה רוצה חיים ואנחנו נחיה. תן לנו כוחות, לא נאכזב אותך, נסב לך נחת כמו שאתה כולך נחת. לא נפסיק לומר הדר".

האח התאום צור: "חייך -חיי" (חדשות 2)

"לא חשבתי שתשאיר אותי לבד כל כך מהר"

עדנה, ארוסתו של הדר שלא זכתה לצעוד איתו אל החופה, התקשתה להיפרד. "אני לא יודעת להיפרד ממך באמת - רק פרידה עם אופציה לחזור, וגם זה קשה. כולך מלא חיות אינסופית. הדר, אנחנו בעיצומן של הכנות לחתונה, כל דבר שהתלבטנו עליו אמרת לי: 'לי זה לא משנה, לי חשוב שתהיי הכלה'. סמכתי עליך שיחד נהיה זוג של נצח, לא חשבתי שתשאיר אותי לבד כל כך מהר".

"חשוב לי שכולם יידעו איזה נכס אתה לעם שלנו. התמלאתי גאווה שאתה קשור אליי", הדגישה עדנה. "כל כך שמחתי לראות את מה שאתה מאמין בו. אדם שמחובר לערכים, לארץ ישראל, לשמחה, לאהבת האדם. אני מבטיחה לך שאין אדם בעולם הזה שיעבור לידי ושלא יכיר חלק ממך. ייקח לי הרבה זמן להיות כמוך, אתה אדם של נצח, לא אדם של מוות".

ארוסתו עדנה: "לא יודעת להיפרד" (חדשות 2)

מפקדו של סגן הדר גולדין, סא"ל איציק כהן, סיפר על קצין מצטיין שראה במשימה שליחות. "את תפקידך ביצעת בהצטיינות רבה וקיבלת תעודה כמ"מ מצטיין. יותר מכל אהבת את הפיקוד על חיילייך, ראית את המשימה כערך עליון. על חגורת נשקך כתבת: העוז והענווה - שתי מילים המבטאות את אופן פיקודך בצורה מדוייקת". 

קרוב המשפחה יעלון בהלוויה (חדשות 2)

סא"ל כהן, מפקד בא"ח גבעתי, פנה אל בני משפחת גולדין מעל הקבר הפתוח ואמר להם: "משפחת גולדין היקרה, אין מילים בפי שיוכלו להביא מזור לכאבכם העז. היו גאים בבנכם, דמותו תעמוד לנגד עיננו בכל אשר נלך". לאחר מכן, נעמד והצדיע בפעם האחרונו לפקודו שנהרג בקרב בעזה.

"הדר היה דמות כבירה" (באדיבות המשפחה)

נתניהו: "הדר היה גיבור"

מאז קבלת הבשורה המרה, לאורך היום, הסתגרו בני המשפחה בביתם. מסביב לבית התאספו חברים של הדר וחניכים מתנועת "בני עקיבא" שקראו פרקי תהילים והתפללו לעילוי נשמתו.

מוקדם יותר שוחח ראש הממשלה עם הוריו של סגן גולדין, שמחה ולאה, וביקש לתמוך בהם ברגעים הקשים. "הדר היה דמות כבירה, גיבור גדול", אמר נתניהו להורים. "אני יודע שאתם עוברים ייסורי תופת, הרגשה שלקחו חלק ממך ואינך שלם עוד. זהו כאב שלא נותן מרגוע לרגע. אני מקווה שתמצאו נחמה בכך שבנפילתו קיים את עם ישראל במאבק על עצמאותנו".

בהכנת הכתבה השתתפו: דפנה ליאל ועידו סולומון