אלמנת ההרוג ילדה בת: "שמעתי את בכי התינוקת ורציתי לסמס לו"

גלייטו ביינסין איבדה את בעלה קסהון לפני כשבוע במהלך הלחימה ב"צוק איתן". הבוקר היא ילדה לו בת בבית החולים סורוקה והדבר הראשון שרצתה היה לספר לו - אך אז הבינה כי נותרה לבדה. "קראתי לה טל-אור כי הוא נהרג עם אור ראשון ואני מקווה שהיא תביא לנו אור", סיפרה האלמנה

כשבוע אחרי שנהרג, הבוקר (חמישי) נולדה בתו הרביעית של רס"ב קסהון (דני) ביינסין ז"ל בבית החולים סורוקה. אלמנתו גלייטו קסהון שמעה את בכיה הראשון של התינוקת וכל כך רצתה לבשר לבעלה על הרגע - ואז הכתה בה שוב ההבנה שנותרה לבדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בלידה האחרונה לפני שנה וחצי קסהון היה איתי", נזכרה בעצב גלייטו. "הוא תיעד הכל. היה חשוב לו להיות שם כיוון שהוא החסיר את שתי הלידות הראשונות שלי כי הוא היה בפעילות מבצעית. היום כששמעתי את הבכי הראשון של התינוקת כמעט אוטומטית סמסתי לו. הוא חסר לי ואני מקווה שהתינוקת תעזור לי להתמודד".

קסהון היה גשש בכיר באוגדת עזה ונהרג בהיתקלות עם מחבלים שחדרו לשטח ישראל דרך מנהרה סמוך לקיבוץ ניר עם.

"הוא חסר לי" (חדשות 2)

גלייטו הסבירה, בשיחה עם חדשות 2 Online, כי בחרה לקרוא לבתה טל-אור גם בגלל זיכרון סימני הטל הראשון שהייתה רואה כשקסהון היה יוצא לפנות בוקר לפעילות וגם כיוון שנהרג בקרב באור ראשון. "אני מקווה שבתנו תשמש כאור שלנו", הוסיפה האלמנה.

כמה מהנופלים במבצע "צוק איתן" השאירו אחריהם נשים בהיריון. טל-אור היא התינוקת הראשונה שנולדה לאחד ההרוגים, בעוד המבצע מתנהל. "אולי אני תמים, אבל כולי תקווה שיהיה שלום כאן ולא יהיו מלחמות וטל-אור לא תצטרך להחזיק נשק", אמר ניסן ביינסין, דודה של התינוקת הקטנה שנולדה למציאות שבה לעולם לא תכיר את אביה.