צפו: חילוץ ראשון של הישראלים בנפאל

3 תינוקות פגים, הוריהם ומטייל שנפצע חולצו על ידי מטוס של חיל האוויר ונחתו בשלום בבסיס נבטים. משלחת צה"ל לנפאל תנחת בהמשך היום בקטמנדו ותחלץ את יתר הישראלים השוהים שם. במקביל, מניין ההרוגים ברעידת האדמה עלה ליותר מ-3,200

שלושה מהפגים הישראלים שנולדו בנפאל לנשים פונדקאיות, הוריהם וכן מטייל פצוע, נחתו הלילה (שני) בבסיס נבטים - עם שובו של מטוס חיל האוויר שנשלח לחלצם מהמדינה מוכת האסון. כל המחולצים הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הבוקר, עם שובו של מטוס מגן דוד אדום לישראל, ישובו גם משפחות נוספות עם תינוקות שנולדו בימים אחרונים בנפאל. בנוסף נעשה מאמץ להסדיר את הבאתן לישראל של נשים פונדקאיות שנמצאות בהריון מתקדם ואמורות ללדת תינוקות ישראלים בזמן הקרוב.

המשלחת העיקרית של צה"ל לנפאל שהייתה אמורה להמריא אמש בשני מטוסי ג'מבו מתעכבת ותמריא רק בהמשך הבוקר. דובר צה"ל עדכן שבשל בעיה במסלול הנחיתה בקטמנדו, נבדק אם המטוסים יוכלו לנחות במקום.

חייל עם תינוק (דובר צה"ל)

עם נחיתתה של המשלחת, שבה 260 חיילי פיקוד העורף וחיל הרפואה, יוקם בית חולים שדה ישראלי. שני המטוסים במשלחת צפויים להחזיר את שאר הישראלים ששוהים כעת במדינה.

המחולצים עם נחיתתם בארץ

מניין ההרוגים בנפאל ממשיך לעלות

בינתיים בנפאל עלה מניין ההרוגים מרעידת האדמה -3,218 בני אדם. בבירה קטמנדו נמשכים המאמצים לחלץ את הלכודים מתחת להריסות הבניינים, אלפי בני אדם שוהים באוהלים במחנות מאולתרים בשטחים הפתוחים בעיר, מחשש לרעידות משנה נוספות שיגרמו למבנים להתמוטט.

עקב הרס משמעותי של תשתיות, קיים חשש כבד כי יגרם מחסור במזון ובמים. משלחות מרחבי העולם נמצאות בדרכן לנפאל לסייע במאמצים ההומניטריים.