זכוכיות, בנזין וריח עז: סיור בתחנת הדלק שהופצצה באשדוד

כוחות הביטחון אומרים כי אירוע נפילת הרקטה בתחנת הדלק באשדוד היה יכול להסתיים עם הרבה יותר נפגעים. בסיור של חדשות 2 ניתן לראות את הנזק הרב שנגרם: מכוניות שרופות, מכלית פגועה וזכוכיות בכל מקום. המתדלק שנפצע שחזר: "ברחתי בריצה"

ריח של בנזין, רסיסי זכוכית, מכוניות שעלו באש ונשרפו כליל ומכלית דלק שנפגעה. כך נראית תחנת הדלק באשדוד שספגה הבוקר (ו') פגיעה ישירה מרקטה. בן 61 מוגבל פיזית נפצע קשה לאחר שלא הצליח לצאת מהרכב ושבעה בני אדם נוספים נפצעו קל ופונו לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המכוניות שחנו בסמוך לתחנת הדלק ספגו את הפגיעה הקשה ביותר וכעת עובדים כוחות הביטחון וההצלה על מנת לשקם את המקום. כוחות מפנים את המכוניות ומכלית דלק ריקה הובאה למקום כדי לרוקן את המיכלית שנפגעה, מחשש להתלקחות.

צוות חדשות 2 שהיה במקום הבחין בסקרנים רבים שהגיעו בעת הפיצוץ, זאת למרות ההנחיות שלא להגיע לזירות הפיצוצים. "יש סכנה של פיצוץ כשכולם מתקרבים, אם הגז היה מתפוצץ זה היה מרים את כל האזור - צריך להפסיק את זה", אמר משה סוויסה משירותי הכיבוי באזור. "במיכלית יש 30 אלף ליטר דלק וזה מסוכן".

היו גם כאלה שאספו שברי רקטה מהמקום כי רצו "מזכרת". המשטרה מדגישה שוב ושוב שלא להגיע למקום ולא לאסוף שברי רקטה. מדובר בתחנת דלק משולבת של בנזין וגז, ועל כן החשש היה פיצוץ גדול יותר בשל הגז.

זירת הפיצוץ (חדשות 2)

עשן היתמר מעל העיר (חדשות 2)

המתדלק שנפצע: "ברחתי מהר"

המתדלק ניסים וייזמן שנפצע קל במקום שחזר בשיחה עם חדשות 2 את האירוע. "לא היו לנו הוראות מיוחדות ופתאום שמעתי אזעקה וברחתי כמה מהר שיכולתי ואחרי הפיצוץ החלו לי כאבים עזים באוזניים", אמר. "לא היו לנו הוראות מיוחדות ואני מאוד מקווה שכולם יהיו בריאים - תודה לכולם שטיפלו בי".

נהג המכלית, אשר דרעי אמר כי לפני האזעקה חיבר את המכלית והדלק התחיל לזרום: "פתאום שמעתי אזעקה וסגרתי את הברזים ורצתי למרחב מוגן. עוד לא הגעתי למרחב ומגן ונפל כבר הטיל. לדעתי נמנע כאן אסון גדול. לא ישברו אותנו".

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי שהגיע למקום אמר שמדובר בזירה נפיצה ביותר עם חומרים דליקים רבים. "הייתה פה אפשרות של פגיעה ממשית בחיי אדם בגלל הריכוז הקטן של האנשים שהיו כאן. כולם הצילו פה חיים ופינינו את האזור תוך זמן קצר".