במשטרה הנחו: אין להשתמש בוואטסאפ

יחידות המשטרה הונחו שלא להעביר מידע באמצעות שימוש בוואטסאפ, זאת במטרה למנוע דליפת מידע חסוי. עם זאת, בשלב זה לא ברור כיצד תיאכף ההנחיה החדשה. "למשטרת ישראל הנחיות ונהלים הקובעים רמות סיווג במטרה להגן על המידע הקיים", נמסר מהמשטרה

המשטרה אסרה על שימוש בוואטסאפ להעברת מיד (whatsapp)

שוטרים מיחידות שונות בכל הארץ קיבלו בשבוע שעבר הנחיה מהמטה הארצי שלא להעביר מידע על חקירות או כל פעילות משטרתית אחרת באמצעות רשת הוואטסאפ, כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטרת ההנחיה החדשה היא למנוע דליפת מידע חסוי, והגעתו לגורמים לא רצויים. "פעמים רבות אנחנו מעבירים הודעות באמצעות הוואטסאפ כיוון שזה נוח, אבל ההנחיה החדשה אוסרת על כך", סיפר אחד השוטרים שקיבל את ההנחיה לחדשות 2 Online. "לא ברור מדוע דווקא שימוש בוואטסאפ נתפס כבעייתי, משום שדליפת מידע עלולה להתרחש גם במקרים אחרים". לדבריו, לא ברור כיצד תיאכף ההנחיה.

חטיבת המודיעין במשטרה היא הגוף שצפוי לפקח על ביצוע ההנחיה. החטיבה אמונה על שמירת ביטחון השדה בארגון ואחראית על הליכי אבטחת מידע, סינון ביטחוני ומניעה של דליפת מידע ושיבוש פעילות המשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "למשטרת ישראל הנחיות ונהלים הקובעים רמות סיווג ודרכי העברת מידע בארגון. מעת לעת מופץ ריענון בקרב השוטרים אודות הנחיות ונהלים אלו במטרה להגן על המידע הקיים בארגון".