בישיבת "מקור חיים" התפללו לשלום החטופים

יומיים וחצי לאחר חטיפת שלושת הנערים באזור חברון, בישיבת "מקור חיים" בה למדו שניים מהם התפללו לשלומם, כמו גם בכל מוסדות החינוך הדתי. הרב הראשי לישראל דוד לאו השתתף בתפילה כמו גם 300 אלף תלמידים ואנשי סגל שמחכים לבשורות טובות

התפילה בישיבת "מקור חיים" (יוסי זילברמן)

בישיבת "מקור חיים" בכפר עציון בה לומדים נפתלי פרנקל וגיל-עד שאער בני ה-16, שניים מהנערים שנחטפו באזור חברון, ערכו היום (א') תפילות מיוחדות לשלומם של השלושה. הבוקר הגיעו אל בית המדרש בישיבה עשרות מתושבי כפר עציון ואישים נוספים שביקשו לחזק את התלמידים ואת משפחות החטופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעצרת התפילה ההמונית השתתפו הרב הראשי לישראל דוד לאו, הרב הראשי לצה"ל רפי פרץ, הנהלת החינוך הממלכתי-דתי בישראל וכ-300 אלף תלמידים ממוסדותיו. בתוך כך, הורה מנהל החינוך הדתי על הפסקת לימודים בת שעה בכ-700 בתי ספר וגנים לצורך תפילה מיוחדת לשלום הנערים.

"בשעה קשה זו ליבנו עם המשפחות היקרות, וכולנו עומדים בתפילה לשחרורם והצלחתם של נפתלי, גלעד ואייל תלמידינו - ילדינו היקרים", אמר ראש מנהל החינוך הדתי, ד"ר אברהם ליפשיץ. "אנו קוראים לכולם להצטרף היום לתפילתם של תינוקות של בית רבן, ואל כביר לא ימאס תפילת רבים".

כללי נסיעה בטרמפים התלויים בישיבה (יוסי זילברמן)

מאז ההודעה על היעלמותם, מנסים חבריהם של נפתלי וגיל-עד שאער לעדכן אחד את השני בכל פרט מידע חדש על אודות חטיפתם. "אנחנו מתעדכנים באופן שוטף מאז שעות הבוקר של יום שישי", סיפר לחדשות 2 Online אחר מחבריהם לישיבה. "כמה מאתנו אפילו עברו תחקורים ביטחוניים במהלך השבת, בניסיון לסייע למערכת הביטחון במשימת החיפוש אחריהם".

גם רב הישיבה, דב זינגר, השתדל הבוקר להישמע אופטימי כשפנה לכתבים במקום ואמר כי הוא מקווה שהם יגיעו גם למסיבת העיתונאים שבה יתבשרו בשורות טובות.

דלת חדרו של אייל יפרח בישיבה

על רקע הדיווחים כי השלושה נחטפו בעת שעצרו טרמפים, מדגישים הבוקר בישיבה כי נוהלי הבטיחות בנושא מחודדים כל העת. תזכורות לכך עדיין ניתן לראות על לוחות המודעות שברחבי מתחם הישיבה, הכוללים ההנחיות בנושא. "כל תושבי המועצה מתפללים לשלומם", אמר לחדשות 2 Online ראש מועצת קריית ארבע, מלאכי לווינגר. "אנחנו נמצאים בקשר רציף עם גורמי הביטחון וכולנו תקווה שהצעירים יחזרו לביתם בריאים ושלמים".

כרזה לתפילה המונית בכותל

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"