דיוויד בלאט עוזב ל-NBA, כנראה לגולדן סטייט

מאמן מכבי תל אביב דיוויד בלאט פיזר הערב את הערפל סביב עתידו המקצועי והודיע רשמית שהוא עוזב ל-NBA. ככל הנראה בלאט יהיה עוזר מאמן ראשי בקבוצת Golden State Warriors ב-NBA

בלאט. ארכיון (רויטרס)

הוא הקפיד להתחמק מהשאלות החוזרות ונשנות על כך בראיונות האחרונים שנתן לתקשורת, אבל הערב הודיע רשמית: דיוויד בלאט עובר ל-NBA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי ארבע שנים כמאמן מכבי תל אביב, האיש שהביא את הקבוצה לניצחון בגמר היורוליג ישמש ככל הנראה כעוזר מאמן ראשי בקבוצת גולדן סטייט ווריירס. לאוזן הבלתי מיומנת בכדורסל זה עלול להישמע זניח, אבל מדובר במשרה יוקרתית ונחשקת למדי, בקבוצה מצליחה בליגת הכדורסל האמריקנית, הליגה הטובה בעולם. בנוסף, תפקיד עוזר מאמן ראשי עשוי לסלול את דרכו של בלאט לתפקיד מאמן תוך זמן לא רב.

"אני עוזב את הבית, אבל לא את המשפחה", אמר הערב בלאט. ייתכן שגיא גודס יחליף אותו בתפקיד המאמן.

בלאט, יליד העיר בוסטון, התחיל כמאמן הפועל גליל עליון, שימש בשתי קדנציות כעוזר מאמן מכבי תל אביב, והתמנה למאמן הראשי של הקבוצה מאוחר יותר. לאחר הקדנציה הראשונה בצהוב בה הביא את הקבוצה לפיינל פור היורוליג, נדד בלאט באירופה וזכה באליפות איטליה עם בנטון טרוויזו. כמאמן נבחרת רוסיה בכדורסל זכה בלאט באליפות אירופה ובמדליית ארד אולימפית.

בשנת 2010 חזר בלאט למכבי תל אביב, ונשאר בתפקידו למרות לא מעט מפחי נפש כמו אובדן האליפות למכבי חיפה בעונה שעברה. האמון השתלם - בלאט הצעיד את מכבי העונה לאליפות יורוליג מפתיעה, אליפות המדינה בתום משחק דרמטי נגד מכבי חיפה, וגביע המדינה.

בלאט יגיע לגולדן סטייט, קבוצה מקליפורניה שנחשבת לאחת הקבוצות המשתפרות ב-NBA. הווריירס השתתפו השנה בפלייאוף - שלבי הגמר של העונה. הכוכב הגדול של הקבוצה שבקרוב יעבוד עם בלאט הוא סטף קארי, רכז שנחשב לאחד מהקלעים הטובים בליגה מטווח שלוש נקודות.