סערת מסמך הוויתורים, מחאה בת"א‎

הנה הידיעות שהחמצתם במהלך סוף השבוע: כחלון הדגיש כי לא יישב עם מפלגות לא ציוניות בממשלה וחברו למפלגה גלנט הזהיר מעימות נוסף בעזה. ליברמן ובנט תקפו את נתניהו על רקע הדיווחים שהסכים לחלוקת ירושלים, ובקהיר הוצא להורג אדם לראשונה מאז הדחת מורסי מהשלטון

קרבות בימין בעקבות הפרסום (רויטרס, נועם מושקוביץ)

הידיעות המרכזיות של סוף השבוע: מס' 2 ברשימת "כולנו", האלוף במיל' יואב גלנט, תקף את מדיניות הממשלה ושר הביטחון יעלון במהלך המבצע בעזה - וטען כי ישראל עומדת בפני מערכה נוספת בעזה. "כשראיתי את תוצאות צוק איתן הבנתי שהמצב לא טוב. זורים חול בעיני הציבור", אמר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משה כחלון, ראש מפלגתו, עקץ בריאיון לאולפן שישי את נתניהו וטען כי "לא היה קורה אסון" אם נאומו של נתניהו היה נערך לאחר הבחירות. עם זאת, סירב כחלון להצהיר על מועמד מועדף - אך הסביר כי לא יישב עם מפלגות לא ציוניות ולא ידרוש את משרד האוצר כתנאי לכניסה לממשלה.

צירי תנועה רבים ייחסמו בתל אביב לקראת עצרת המחאה "ישראל רוצה שינוי", שתיערך בכיכר רבין. בין הרחובות שייחסמו: אבן גבירול, פרישמן, דוד המלך, גורדון , מלכי ישראל ובן גוריון. במשטרה קוראים לציבור להימנע מלהגיע לאזור עם כלי רכב פרטיים, ולהשתמש בחניונים ברחבי העיר.

תאונת הדרכים, (משטרת התנועה)

צעיר בן 22 נהרג הלילה בתאונת דרכים בנתיבי איילון. הנהג, ואחיו שהיה ברכב, נמלטו רגלית מהזירה מיד לאחר שחולצו מהרכב, ונעצרו זמן קצר אחר כך. מבירור ראשוני עולה כי הנהג לא החזיק ברישיון נהיגה, ונבדק החשד שהיה תחת השפעת אלכוהול.

שיחות הגרעין עם אירן: מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הצהיר כי "אין דחיפות" וקיימים פערים בשיחות, וציין כי המעצמות חותרות להסכם טוב. ראש הוועדה לאנרגיה גרעינית באירן אמר, מנגד, כי הוסר המחסום הטכני בשיחות.

במצרים הוצא להורג איש האחים המוסלמים, לראשונה מאז הודח הנשיא מורסי מהשלטון. האיש, מחמוד רמדאן, הורשע בזריקת ילדים מגג בניין באלכסנדרייה לפני כשנתיים, במהלך המהומות שפרצו אחרי ההפיכה. כנגד מאות מאנשי האחים המוסלמים - ובהם כמה ממנהיגי התנועה - הוצאו גזרי דין מוות בשנה האחרונה, אך הם לא בוצעו עד כה.

התיעוד שהוביל להוצאה להורג במצרים

הפרסום בידיעות אחרונות לפיו נתניהו הציע לאבו מאזן חזרה לקווי 67 עם חילופי שטחים, פתרון מוסכם בירושלים ונסיגה מבקעת הירדן עורר סערה במערכת הפוליטית: השר בנט טען כי "המסמך אמיתי ואנחנו עומדים בפני אסון" ושר החוץ ליברמן רמז כי לא עודכן במסמך "ולא במקרה", בשל התנגדותו לעקירות. לעומתם, נתניהו טען כי מדובר בספין: "מעולם לא הסכמתי לחלוקת ירושלים", אמר נתניהו בתגובה לדברים.

קמפיין השמלה (The Salvation Army)

ולסיום - אם חשבתם שנפטרתם מהשמלה הצבעונית ומעוררת המחלוקת, טעיתם: הפעם גויסה השמלה הצהובה-לבנה/כחולה-שחורה לקמפיין נגד אלימות כלפי נשים. "למה כל כך קשה לראות שזה כחול ושחור? האשלייה היחידה היא הטענה שהאישה בחרה". המודעה של ארגון הצדקה "צבא הישועה" הפכה בעצמה לוויראלית כמעט כמו השמלה.