סקר המקלחת הגדול: הנתונים הרטובים נחשפים

מקלחות מים לא צפויות הן חלק מחג השבועות. אבל מה אתם עושים במקלחות היום יומיות שלכם? נשים מתקלחות קצת יותר פעמים מגברים ולאורך זמן רב יותר. בצפון ובדרום מתקלחים יותר מאשר במרכז הארץ. ומי מתקלח יותר זמן, צעירים או מבוגרים?

גבר שר אצלי באמבטיה (רויטרס)

חג השבועות ידוע גם כחג המים בו רבים הילדים שזוכים ל"מקלחות" רצויות פחות או יותר של שקיות ואקדחי מים, אבל מסתבר שגם בשאר השנה אזרחי ישראל מתקלחים, והרבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סקר שערך מכון סמית' עבור חברת "כרומגן" בקרב 500 בני אדם המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית בישראל חושף את הרגלי המקלחות שלנו. מתברר כי 72% נוהגים להתקלח בין 7 ל-10 פעמים בשבוע, כלומר יותר מפעם ביום. 22% נוהגים להתקלח 3 עד 6 פעמים בשבוע, והיתר מתקלחים יותר מ-11 פעמים בשבוע.

על פי הנתונים, נשים מתקלחות קצת יותר מגברים - 76% מהנשים מתקלחות לפחות פעם ביום, לעומת 68% מהגברים שנוהגים לעשות זאת. קבוצת הגיל שנוטה להתקלח הכי הרבה היא בני 30 עד 49, 79% מהם מתקלחים בממוצע יותר מפעם ביום.

הצפון הרטוב

באיזה אזור בישראל מתקלחים הכי הרבה? בשני אזורים רחוקים יחסית זה מזה - חיפה והצפון ואזור הדרום. באזורים אלה 76% מהנשאלים אמרו כי הם מתקלחים בממוצע יותר מפעם ביום. בירושלים - כמעט שליש מהנשאלים השיבו שהם מתקלחים שלוש עד שש פעמים בשבוע, פחות מפעם ביום בממוצע.

מהסקר עולה כי 47% מהישראלים מעדיפים מקלחת קצרה - בין חמש ל-10 דקות. 38% השיבו כי הם נוהגים להתקלח בין 11 ל-15 דקות, והשאר נוהגים להתקלח יותר במשך יותר מרבע שעה, מה שאולי מתסכל את אלו שצריכים להמתין שהם יסיימו, או יקוו שיישארו להם מים חמים.

גם כאן, נראה כי הנשים מובילות בשיעור הזמן תחת זרם המים. 42% מהנשים מתקלחות בין 11 ל-15 דקות, ועוד 20% מתקלחות יותר מרבע שעה. בקרב הגברים - 57% מתקלחים בין חמש ל-10 דקות. קבוצת הגיל המרבה ביותר לשהות במקלחת היא הצעירים עד גיל 29.