תיקי דיין: "חנה'לה בלתי נשכחת. ענקית ומהפנטת"

תיקי דיין, ששיחקה בסדרה "קרובים קרובים" ובהצגות תיאטרון יחד עם חנה מרון שהלכה הערב לעולמה, ספדה לה בעצב. "למדתי ממנה המון, לא אשכח את התקופות שלנו יחד", אמרה לחדשות 2 Online. השרה לבנת: "כובשת וטוטלית, לא איבדה לרגע את התשוקה"

"ענקית ומהפנטת". חנה מרון (חדשות 2)

"תמיד תהיה לי פינה חמה מאוד בשביל חנה'לה. עצוב לי מאוד" - כך אמרה השחקנית תיקי דיין, לאחר שנודע לה שהשחקנית חנה מרון הלכה הערב (ו') לעולמה בגיל 90 בבית החולים איכילוב בת"א.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

דיין ששיחקה עם מרון יחד בסדרה "קרובים קרובים" ובהצגות תיאטרון, אמרה לחדשות 2 Online כי חנה הייתה שחקנית ענקית ומהפנטת. "כשרק הגעתי לתיאטרון הייתי מאוד צעירה והיא קיבלה אותי בזרועות פתוחות".

היא הדגישה כי כל שחקן היה רוצה כזו שותפה על הבמה. "כששיחקתי את הבת שלה בהצגה 'מה עושים עם ג'ני' הייתי חוזרת הביתה ואמרת לבעלי 'משחק של חנה מרים אותי 10 סנטימטרים באוויר'. התקופה שלנו יחדיו בקרובים קרובים הייתה בלתי נשכחת מבחינתי, והיא בכלל בלתי נשכחת".

השחקנית תיקי דיין (חדשות 2)

"היו אומרים שאני חנה מרון החדשה"

דיין גם לא תשכח את התקופה בה השתיים שיחקו ב"מותו של סוכן": "אני זוכרת חיבוק אחד שלה שהיה כל כך אמיץ וחזק שבמהלכו היא לחשה לי באוזן 'איזה כיף שאת מקבלת כאלה תפקידים ושיחד אנחנו מראות מה אנחנו שוות'".

"למדתי ממנה המון", היא המשיכה בעצב. "היו אומרים עלי שאני חנה מרון החדשה והיא תמיד קיבלה את זה בכל כך הרבה אהבה. כל כך עצוב לי".

לבנת: "כובשת וטוטלית, לא איבדה לרגע את התשוקה"

שרת התרבות לימור לבנת הביעה צער עמוק על מותה של מרון. "איבדנו הערב את אחת מענקיות התיאטרון הישראלי. מרון, כלת פרס ישראל, הייתה בחייה מורת דרך לדורות רבים של שחקנים ושחקניות שלעד יזכרו את תפקידיה הנפלאים בקלאסיקות של התיאטרון הישראלי".

לבנת הוסיפה כי מרון מחזיקה את שיא גינס כשחקנית בעלת הקריירה הארוכה ביותר על הבמה: "היא לא איבדה לרגע את התשוקה למשחק, לרצון לחדש, להתנסות ולאתגר את עצמה ואת הצופים במגוון רחב של תפקידים. היא הייתה שחקנית כובשת. שחקנית טוטלית ומסורה שהצליחה להביא את כישוריה יוצאי הדופן גם לתפקידים בלתי נשכחים בקולנוע ובטלוויזיה".

מרון בצעירותה (חדשות 2)

"שחקנית דגולה" (חדשות 2)

מי שהייתה גם כן מהראשונות לספוד למרון הייתה ראשת מרצ ח"כ זהבה גלאון: "היא הייתה שחקנית דגולה, מראשוני רצ ומרצ", אמרה. "דוגמה ומופת למחויבות למאבק לשלום, צדק ואהבת האדם".

בארגון השחקנים שח"ם הביעו צער על מותה ואמרו כי למרון הייתה קריירה מרשימה וארוכה במיוחד שהחלה עוד בילדותה: "היא היוותה השראה לדורות של שחקנים בישראל - לא רק כשחקנית אלא כאשת תרבות, והיא מהווה מופת לכל מי שהתרבות הישראלית חשובה לו". מחר, מוצאי שבת, בכל הצגות הקאמרי, השחקנים יישאו דברים לזכרה של מרון, ממייסדות התיאטרון.

מרון הלכה לעולמה בבית החולים איכילוב בגיל 90 בחיק משפחתה, לאחר שנלחמה במחלה קשה. טרם ידוע מועד הלוויתה אך על פי הודעת הקאמרי, היא תיטמן לצד בעלה האדריכל יעקב רכטר בבית עלמין חילוני באיזור השרון.