ניצחון דרמטי לצהובים: מכבי ת"א עלתה לגמר היורוליג

אחרי שכבר היה נדמה שהניצחון מתרחק הפתיעו הצהובים והעפילו לגמר הפיינל פור בתוצאה 67:68 מול צסק"א. בלאט: "עשינו את זה בעבר והיינו מסוגלים גם היום". במשחק הגמר תתמודד מכבי מול ריאל מדריד, שהביסה הערב את ברצלונה 100:62

קרב בפיינל פור (AP)

דרמה ברגע האחרון בפיינל פור: מכבי תל אביב העפילה הערב (ו') לגמר היורוליג אחרי ניצחון דרמטי, 68:67 על צסק"א מוסקבה הרוסית, ותוכל להניף גביע אירופי שישי בתולדותיה במילאנו. בגמר ביום א' יפגשו הצהובים את ריאל מדריד, שהביסה את ברצלונה בתוצאה 100:62.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תודה לאוהדים המדהימים, זו קבוצה שלא מוותרת עם בגרות מתקדמת המון קרדיט לחבר'ה שהבינו שעשינו את זה בעבר והיינו מסוגלים גם היום", אמר דיוויד בלאט, מאמן הקבוצה לאחר הניצחון המדהים, כש-9000 אוהדים שרים וצועקים משמחה.

הקהל הצהוב שהגיע לפיינל פור באיטליה בהמוניו יצר אווירה ביתית ביציעים, אבל הקבוצה שלו הייתה עסוקה במשך רוב שלבי המשחק בלרדוף אחרי הרוסים.

דקה דומיה לקורבנות אסון המכרה (AP)

סל ניצחון בשש שניות לסיום

צסק"א הפגינה משחק הגנה חזק ושלטה מתחת לסלים בזכות יתרון הגובה של קאון וחריאפה, ובעיית עבירות של סופו. הפרש השיא במשחק היה לטובת צסק"א, 15 נקודות, במהלך הרבע השלישי. אלא שכל זה לא שינה שום דבר, כי 15 נקודות של דייויד בלו, כולן שלשות, הורידו את ההפרש שוב ושוב, עד שאיבוד כדור רוסי איפשר לטייריס רייס לקלוע סל ניצחון יקר מפז, שש שניות לסיום.

בלו היה גם הקלע המוביל של מכבי, אחריו סיימו טייריס רייס עם 13 נקודות, היקמן וטיוס עם 10 כל אחד. במדי צסק"א הצטיינו סאשה קאון עם 14 נקודות ומילוש תאודוסיץ' עם 12.

הפעם האחרונה בה מכבי ת"א שיחקה בגמר הפיינל פור היתה לפני שלוש שנים. אז ניצחו הצהובים את ריאל מדריד בחצי הגמר, אך הפסידו לפנאתינייקוס בגמר.

יריבתה של מכבי תל אביב בגמר תהיה ריאל מדריד מספרד, שהביסה את ברצלונה במשחק חצי הגמר השני. זוהי התבוסה הגדולה בתולדות ברצלונה, דווקא במשחק חצי גמר נגד היריבה המושבעת ממדריד. ריאל מדריד היא סגנית אלופת אירופה הנוכחית והקבוצה בעלת שיא הזכיות ביורוליג - שמונה לעומת חמש של מכבי.