איש העסקים שילם מאה אלף שקלים, חברת החשמל הזיזה את העמוד

תלונות רבות התקבלו בחברת החשמל במרוצת השנים על קווי מתח שמפריעים לנוף או מסכנים את הבריאות. במרבית הפעמים פניות אלה זוכות להתעלמות, אך תמורת עשרות אלפי שקלים תוכלו גם אתם להיפטר מן המטרד. כך עשה גם מנכ"ל חברת "דלק רכב" גיל אגמון, שביקש מחברת החשמל להטמין עמוד חשמל שהפריע לו בסמוך לביתו

עשרות אלפי שקלים עבור הטמנה (רויטרס)

תשתיות חשמל שנמצאות בשטח ציבורי לא תמיד מסתדרות עם הרצונות של כל התושבים, אך נראה כי ישנם מי שמסוגלים להזיז קווי מתח - תמורת סכום כסף נאה. אחד מהם הוא גיל אגמון, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת "דלק רכב", שבעבור עשרות אלפי שקלים הצליח לגרום להטמנת עמוד חשמל בקרבת ביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מול הווילה של אגמון ברמת השרון ניצב קו מתח חשמלי שככל הנראה הפריע לו. אגמון פנה לעירייה ולחברת החשמל בבקשה להטמין את העמוד מתחת לאדמה, לאחר שגילה כי החברה יכולה למלא את בקשתו תמורת סכום לא מבטול כלל - פרוצדורה שיכולה להגיע ל-100 אלף שקלים.

אגמון שילם ממיטב כספו לחברת החשמל כדי להסיר את העמוד שהפריע לו כדת וכדין. מנכ"ל חברת "דלק רכב" יכול להרשות לעצמו את המחיר, אך ככל הנראה אם היה מדובר באזרח מן השורה, בלי האמצעים, עמוד חשמל שכזה היה נותר על כנו זמן רב.

גיל אגמון סירב להגיב באופן רשמי על הדברים אך מחברת החשמל אישרו את הפרטים ומסרו כי "מר אגמון ביקש להנמיר את רשת החשמל שמול ביתו לרשת חשמל תת קרקעית. הוא פתח הזמנה לעבודה ושילם עבורה כנדרש. העבודה בוצעה בהתאם לכל האישורים".

בחברת החשמל הוסיפו כי "מדובר בתהליך שגרתי והחברה מטפלת במאות בקשות כאלו מדי שנה. כל אזרח החפץ לשנות או להעתיק תשתית חשמל יכול להגיש בקשה, וזו תיבחן בהתאם להיתכנותה בשטח".