רצו להתחתן - והסתבכו עם השוק האפור

בעודם משלימים עם הידיעה שבעל אולם השמחות ששכרו לרגל חתונתם נמלט עם הכסף, חשופים כעת עשרות זוגות חשופים גם לפניות מצד גורמים עבריינים שכבר החלו לדרוש מחלקם לחדש את ההמחאות שבוטלו. "במקום שנתחיל את החיים שלנו ברגל ימין - אנחנו מתחילים אותם במינוס", סיפרה אחת הקורבנות

חודש וחצי לאחר שגילו כי בעליו של אולם השמחות ביפו שבו תכננו להינשא נעלם עם סכומי המקדמות, חשופים כעת עשרות זוגות מאזור המרכז לאיומים מצד גורמים בעולם התחתון, שככל הנראה קיבלו את ההמחאות שהעבירו לאולם לידיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזמנות החתונה של דנה לובה לוטרמן ובן זוגה בן זיונץ מבשרות חגיגית כי השניים צפויים להינשא באולם המדובר ב-30 באפריל, אך בפועל הם נאלצים להשלים כעת עם העובדה שתכניתם ככל הנראה לא תצא לפועל.

לפני מספר שבועות נודע לשניים ולזוגות נוספים כי בעל אולם האירועים שאותו שכרו סגר את המקום ונעלם, זאת לאחר שבמשך השנתיים האחרונות הוא נסחט בידי גורמים פליליים - בהם עבריין מוכר ובכיר בענף הכדורגל - שניסו להשתלט על בית העסק, כפי שנחשף הבוקר (ב').

"זה מאוד עצוב", סיפרה היום דנה לחדשות 2 online. "הכל היה כבר סגור ומוכן אחרי שבדקנו שיש לאולם את כל האישורים הדרושים, ובמקום שנתחיל את החיים שלנו ברגל ימין אנחנו פותחים אותם במינוס עמוק בבנק. זה הזוי בעיני שהגענו למקום הזה".

לפני שנעלם, הספיק בעל האולם לפדות את ההמחאה הראשונה של השניים, על סך 24 אלף שקלים, שהיו למעשה דמי המקדמה לאירוע שכבר לא יספק להם. "יחד עם המקדמה הוא לקח גם שתי המחאות בסך כולל של 66 אלף שקלים", סיפרה דנה בחוסר אונים. "יש עשרות זוגות במצב דומה, ואחד מהם אפילו קיבל באחרונה פנייה מגורמים בשוק האפור שדרשו מהם לחדש צ'קים שהם ביטלו".

הזוג הצעיר מפנה גם אצבע מאשימה לעבר הרשות המחוקקת, שלטענתו אינה עושה די כדי לסתום את הפרצה בתחום. "החוק כיום אינו מגן על האזרח הקטן אלא דווקא על העבריינים שמנצלים אותו לרעה", טוענת דנה. "אנחנו קוראים לכל חברי הכנסת להרים את הכפפה בנושא הנהלים בהעברת המחאות לצד ג' כדי לעזור לנו ולכל אחד אחר שיכול למצוא את עצמו במצב שלנו".

בשבוע שעבר התאגדו בני הזוג יחד עם זוגות נוספים שנפגעו, והגישו תלונה משותפת במשטרה נגד הבעלים.